Belal Muhammad sponiewierał zapaśniczo Stephena Thompsona

Belal Muhammad odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, dominując zapaśniczo na pełnym dystansie Stephena Thompsona.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Belal Muhammad (20-3) zdominował zapaśniczo i porozbijał z góry faworyzowanego Stephena Thompsona (16-6-1).

Pierwsza runda walki należała do Muhammada. Co prawda w jej fragmentach stójkowych to Thompson był skuteczniejszy, ale Belal męczył rywala w klinczu, by w końcówce rundy przewrócić Wonderboya, rozciągnąć go na brzuchu i zasypać go gradem uderzeń. Thompson chronił głowę, ale sporo ciosów doszło jednak celu. Wydawało się nawet, że sędzia może przerwać zawody, ale… Nie Herb Dean, nie Herb Dean.

Początek drugiej odsłony należał do Stephena, który zdzielił Belala kilkoma ładnymi ciosami, ale… Muhammad szybko poszedł w zapasy, przewracając rywala. Z góry przez kilka minut czaił się na kimurę, ostatecznie jednak w końcówce rozpuszczając ręce z góry. Kilka łokci weszło czysto.

W trzeciej rundzie Muhammad szybko przyszpilił Thompsona do ogrodzenia, unieruchamiając go w niedogodnej pozycji na dole. W połowie rundy Wonderboy zdołał się zerwać na nogi, gdzie rozpuścił ręce, trafiając kilkoma ciosami, ale… Muhammad od razu przeszedł w tryb zapaśniczy, kładąc przeciwnika na plecach na środku oktagonu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Belal nie pozwolił już Wonderboyowi wrócić na nogi, do końca zawodów kontrolując go z góry i okładając pięściami.

Werdykt sędziowski był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na Belala Muhammada w stosunku 2 x 30-26, 30-25. Tym samym Remember the Name odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Po walce rzucił wyzwanie Kamaru Usmanowi oraz Leonowi Edwardsowi.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.