„Będziemy na miejscu” – Tony Ferguson pojawi się w Abu Zabi jako rezerwowy w walce Khabiba z Poirierem?

Wszystko wskazuje na to, że UFC przygotowało plan B na wypadek fiaska walki wieczoru gali UFC 242 pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem.

Rozbiwszy w czerwcu Donalda Cerrone, Tony Ferguson swój wzrok skierował w kierunku gali UFC 242 w Abu Zabi, którą uświetni starcie na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem, wyrażając gotowość, aby zawitać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w roli rezerwowego.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Jestem gotowy, żeby usiąść do interesów. Wiem, że mają tę walkę w Abu Zabi, więc mogą mnie potrzebować, abym był gotowy, jeśli Dana będzie potrzebował kogoś na zastępstwo. Nigdzie się nie wybieram.

powiedział Ferguson półtora miesiące temu.

Nie zamierzam walczyć z nikim innym. Jasna cholera, przeszedłem przez całą kolejkę. Ktokolwiek to wygra, następny titleshot jest mój. Mam wyjebane.

Na tym jednak nie koniec, bo zapytany dwa tygodnie temu w rozmowie z ESPN.com o to, czy El Cucuy pojawi się w Abu Zabi na wypadek, gdyby jeden z bohaterów walki wieczoru nie był w stanie pojawić się w oktagonie, głównodowodzący UFC Dana White w nieszczególnie zawoalowany sposób dał do zrozumienia, że taki jest właśnie plan.

Jestem przekonany, że mamy coś przygotowane w tym temacie. Coś mamy.

– powiedział White.

Ba, w opublikowanym ledwie kilka dni temu przez La Sueur wywiadzie El Cucuy postawił sprawę jasno, zapowiadając swoją obecność na UFC 242.

Przygotowujemy się pod Abu Zabi.

– stwierdził, zapytany o najbliższe plany.

Będziemy na miejscu z Khabibem i Dustinem Poirierem. Żadnych żartów. Będę gotowy 24/7. Nie mam zamiaru brać niczego innego niż titleshot. Wygrałem dwanaście walk z rzędu.

Innymi słowy, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Tony Ferguson pojawi się w Abu Zabi w pełnego gotowości. O ile bowiem Dustin Poirier tylko raz w karierze w UFC zmuszony był wycofać się z walki – tej z Natem Diazem z powodu kontuzji biodra w zeszłym roku – to Dagestański Orzeł ma w tym aspekcie bogatą kartotekę. Co prawda do trzech ostatnich potyczek wyszedł, jak Bóg przykazał, ale wcześniej wycofywał się z walk czterokrotnie.
Obecność Tony’ego Fergusona na hali w Abu Zabi może też pomóc w położeniu medialnych fundamentów pod jego starcie ze zwycięzcą, choć Conor McGregor z pewnością widzi ten temat inaczej.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS Prawdziwy

    3 września 2019 at 14:07

    Lepiej gdyby Ferg był po pełnym 100%owym obozie przygotowawczym przed walką z Khabibem lub Poirierem

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply