„Będę wtedy mógł inaczej negocjować wszelkie kontrakty” – Mateusz Gamrot mierzy w medal na ADCC 2019

Mateusz Gamrot już za tydzień weźmie udział w Mistrzostwach Świata ADCC w Los Angeles, z których chce wrócić z medalem.

W ostatnich dniach na nowo rozgorzał medialnie konflikt KSW z podwójnym mistrzem Mateuszem Gamrotem – a wszystko za sprawą właścicieli polskiego giganta, którzy pytani o sytuację kontraktową zawodnika, nie zostawili na nim suchej nitki.
Martin Lewandowski określił nawet Gamera mianem „nielojalnego dupka”, nie mając wątpliwości, że tak naprawdę kudowianin wszystko zawdzięcza KSW, a pomimo tego chce kroczyć inną drogą. Zapowiedział też skierowanie konfliktu w sprawie kontraktu zawodnika na sądowe tory.

Gamrot tymczasem trzyma się od medialnych połajanek z dala i zrobiwszy sobie przerwę od MMA, przygotowuje się do Mistrzostw Świata ADCC, które odbędą się w dniach 28-29 września w Los Angeles.

Polski zawodnik nie ukrywa, że poza sportowym wyzwaniem przyszłotygodniowe zawody stanowią też dla niego okazję na poprawienie swojej pozycji negocjacyjnej, o czym opowiedział na początku września w podcaście Wolna Mata.

Zdaje sobie sprawę z tego, że gdybym zrobił tam medal, to odmieni mnie jako sportowca. Moje podejście oraz podejście innych do mnie.

– powiedział Mateusz.

Moja wartość wzrośnie. Będę wtedy mógł zupełnie inaczej negocjować wszelakie kontrakty, więc wiem, że warto. Zaryzykować tutaj, tak jakby odpuścić jedną rzecz, żeby pójść w drugą. Nie ma nic z tego, bo robię to dla siebie, dla swojego doświadczenia. Ale raz, że zaprocentuje to na przyszłość, bo jest to start z najlepszymi zawodnikami, jeśli chodzi o parter. Jak wystartuję tam, to jestem pewien, że w MMA nikt mnie wtedy nie zaskoczy, bo mało kiedy znajdzie się taki poziom w MMA, jak rywalizuję teraz. Więc fajnie, bo będę miał z tym styczność. Mam już z tym zderzenie, więc to już mogę sobie odhaczyć w kontekście rozkminienia walk pod MMA.

Warto, bo mocno wierzę, że zrobię medal. A jak nie, to zostanę dalej w tym samym miejscu, w którym jestem. I tyle. Dalej się będzie toczyło. Tyle że będę po prostu drugi raz na Mundialu.

W Los Angeles Gamer będzie rywalizował w kategorii do 77 kilogramów. Czego go piekielnie trudne zadanie, bo w zawodach wezmą też udział między innymi triumfator z 2017 roku JT Torres czy realizujący się ostatnio na polu MMA Garry Tonon.

Cały podcast, w którym Mateusz opowiada też o początkach swojej kariery MMA i przygody z zapasami i BJJ poniżej:

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

  1. Konewa

    21 września 2019 at 13:06

    Będzie można to gdzieś obejrzeć?

  2. Jimmson

    21 września 2019 at 17:08

    Mam nadzieję że jak przejdzie UFC to szybko go zweryfikują :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply