„Będę potem walczył z Colbym” – Tyron Woodley o potyczce z Kamaru Usmanem


Rozdający karty w wadze półśredniej Tyron Woodley zabrał głos na temat pojedynku z Kamaru Usmanem i potencjalnego starcia z Colbym Covingtonem.

Mistrz wagi półśredniej Tyron Woodley robił, co mógł, aby w piątej obronie stanąć naprzeciwko gnębiącego go medialnie od miesięcy Colby’ego Covingtona, ale ostatecznie Dana White i spółka podjęli inną decyzję, zestawiając go w co-main evencie marcowej gali UFC 235 z Kamaru Usmanem.

Przyzwyczaiwszy się już do tego, że matchmakerzy UFC nie idą mu na rękę – wszak w przeszłości ostro wojował medialnie na rzecz zestawień z Georgesem Saint-Pierrem, Conorem McGregorem czy braćmi DiazT-Wood rozdzierać szat nad zestawieniem z Nigeryjskim Koszmarem drzeć jednak nie zamierza.

Po prostu zdałem sobie sprawę, że na którymś etapie będę walczył z nimi wszystkimi.

– powiedział Woodley w rozmowie z TMZ.

Cały świat oczywiście chciały teraz obejrzeć, jak wpierdalam Colby’emu, ale wydaje mi się, że próbował sam to rozgrywać, a nie jest mistrzem, więc nie może tego robić. Wyjdę więc do Kamaru Usmana i zobaczymy, co będzie potem. Najprawdopodobniej skończy się na walce z Colbym w kolejnym starciu.

Woodley jest bukmacherskim faworytem pojedynku z Usmanem – i swoim zwyczajem nie brakuje mu pewności siebie. Wydaje się, że swojej przewagi spodziewa się przede wszystkim w obszarze kickboserskim.

Prawdopodobnie będą to promować jako walkę w stójce, ale to ja będę uderzał go po twarzy, a on poszuka zapasów.

– powiedział.

Mam naprawdę dobre przeczucia co do tej walki, czuję się świetnie. Sięgam po stare bronie, dawnych trenerów – i jedziemy.
Nie wiadomo, jak do tematu podejdzie White, ale Woodley wyraża pełną gotowość do walki z Covingtonem, jeśli – a w zasadzie jak przekonuje: gdy – pokona już Usmana. I ma nawet na oku konkretny termin.

Będę potem walczył z Colbym.

– zapowiedział.

Prawdopodobnie w czerwcu. Wydaje mi się, że robią galę w Chicago w czerwcu. Jestem gościem stamtąd. Trenuję w Miwaukee, które jest oddalone półtorej godziny jazdy samochodem od Chicago. St. Louis też nie jest daleko, więc mam tam mocne korzenie. Byłaby to więc dobra walka wieczoru.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *