FENPolskie MMA

Bartłomiej Kopera dusi Aleksandra Georgasa na FEN 18

Bartłomiej Kopera poddał duszeniem zza pleców Aleksandra Georgasa w drugiej rundzie podczas gali FEN 18-Summer Edition.

Bartłomiej Kopera (9-3) powrócił na zwycięską drogę, poddając Aleksandra Gerogasa (9-5) podczas gali FEN 18 – Summer Edition w Koszalinie.

Po kilku wymianach w stójce, w których Kopera prezentował się nieco lepiej, trafiając częściej, Georgas spróbował obalenia, ale bez powodzenia. Był jednak w stanie przez dłuższy czas kontrolować rywala w klinczu pod siatką, choć ofensywy nie było wiele. Sędzia jednak w końcu uznał, że brakuje aktywności, przenosząc walkę na środek klatki. Reprezentant Mighty Bulls szybko ponownie jednak zepchnął Koperę na siatkę, utrzymując go tam już do końca rundy. Próbował obaleń, ale tylko raz przewrócił łodzianina, który jednak ekpresowo wrócił na nogi. To Georgas jednak kontrolował walkę pod ogrodzeniem.

Okopawszy wykroczną nogę Kopery na początku drugiej rundy, Georgas szybko ponownie zepchnął rywala na siatkę. Walka przeniosła się jednak na środek klatki. Tam łodzianin wyraźnie polował na skończenie, w każdy niemal cios wkładając ogromną moc. Georgas jednak dobrze unikał tych uderzeń, a z czasem ponownie złapał łodzianina w klinczu. Małpa zdołał jednak wrócić na środek. Tam, będąc aktywniejszym z dwójki, zaatakował serią dobrych ciosów, następnie idąc po udane obalenie – gdy Georgas próbował wstawać pod siatką, Kopera błyskawicznie wskoczył mu za plecy, przekładając od razu rękę do duszenia i zmuszając Georgasa do klepania.

Dla reprezentanta Zenith Vera Fight Club jest to trzecie zwycięstwo w czterech dotychczasowych występach pod banderą FEN. Po walce Kopera nie ukrywał, że celuje w pas mistrzowski kategorii piórkowej.

*****

FEN 18: Summer Edition – wyniki na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button