UFC

„Bardzo prosty, jeśli chodzi u umiejętności” – TJ Dillashaw z rezerwą o Petrze Yanie, chce od razu walczyć o pas

Rozdający swego czasu karty w wadze koguciej TJ Dillashaw zapowiada odzyskanie złota.

Już za niespełna dwa miesiące – 18 stycznia – dobiegnie końca 2-letnie zawieszenie za doping byłego mistrza kategorii koguciej TJ-a Dillashawa.

Niespełna 35-letni Amerykanin został pozbawiony pasa, gdy po przegranej walce z Henrym Cejudo w 125 funtach wykryto w jego organizmie środki dopingujące. Na opuszczonym przezeń tronie zasiada obecnie Petr Yan, który w grudniu stanie do pierwszej obrony złota, krzyżując rękawice z Aljamainem Sterlingiem.

Sposobiący się do powrotu Killashaw nie ukrywa, że mierzy w sam szczyt.

– Wiem, że pas wróci w moje ręce – zapowiedział w Satsand Podcast. – Od razu chcę jebanego Petra Yana. Uważam, że jest bardzo prosty, jeśli chodzi o umiejętności. Nie jest taki świetny.

– Myślę, że będzie miał problem z pokonaniem Aljamaina Sterlinga. A Aljamain Sterling może i jest dobrym zapaśnikiem, ale jego stójka jest bardzo, bardzo przeciętna. Nie potrafi przygotować żadnych obaleń. Wyprowadza tylko kopnięcia.

– Widzę po prostu masę gości, których pokonuję. Wiadomo, że trzeba podejść do tego realistycznie i strach jest potrzebny, ale czuje, że właśnie dzięki temu prezentuję się najlepiej, cały czas się poprawiam.

– Kategoria kogucia zostanie niedługo wywrócona do góry nogami. Powiedziałem już menadżerowi i Danie White’owi, żeby szykowali dla mnie ten jebany pas. Nie chcę żadnych walk na przetarcie. Chcę się od razu bić o pas.

Gotowość do walki z TJ-em Dillashawem wyraził ostatnio – tj. po zdemolowaniu Marlona MoraesaCory Sandhagen. TJ Dillashaw chce jednak od razu walczyć o tytuł.

– Najchętniej zmierzyłbym się w marcu z zawodnikiem, który będzie miał wtedy pas – powiedział. – Zobaczymy, czy do tego dojdzie, ale Petr Yan i Aljamain Sterling walczą 12 grudnia, więc mieliby odpowiednio dużo czasu, aby wypocząć. Marzec albo kwiecień to idealny termin na odzyskanie pasa przeze mnie.

– Nie chcę żadnych walk na przetarcie, bo nigdy tego jebanego pasa nie straciłem. Rozumiem, że popełniłem błąd, próbując zejść niżej, ale ten pas należy do mnie. Papierowy mistrz.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button