„Bardzo dobrze wszystkich symuluje” – Błachowicz wskazał trzech kluczowych sparingpartnerów przed walką z Reyesem

Jan Błachowicz opowiedział o przygotowaniach do wrześniowej walki z Dominickiem Reyesem, wskazując trzech zawodników, którzy pomogą mu w sparingach.

26 września w ramach co-main eventu gali UFC 253 dojdzie do najważniejszej walki w historii nadwiślańskiej sceny MMA. Jan Błachowicz stanie naprzeciwko Dominicka Reyesa, a na szali pojedynku znajdzie się zwakowany kilka dni temu przez Jona Jonesa tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej.

Goszcząc w czwartkowym magazynie Koloseum, polski zawodnik przyznał, że przygotowania do walki rozpoczął dopiero niedawno. Wcześniej pozostawał oczywiście w ruchu, ale nie trenował z intensywnością, z jaką przygotowuje się do walk.

Cieszynianin wskazał też trzech zawodników, którzy będą pomagać mu podczas obozu przygotowawczego, naśladując Dewastatora.
– Dominick Reyes to bardzo dobry kickbokser – powiedział Błachowicz. – Mańkut. Mamy bardzo dobrego kickboksera – Michał Krystman naprawdę daje radę. Artur Szpilka też mi bardzo pomaga w tych przygotowaniach, bo, wiadomo, jest mańkutem i te jego ręce ważą naprawdę bardzo dużo.

– Daniel (Omielańczuk) – jak dzisiaj się nie rozbije na walce, a mam nadzieję, że szybko skończy (wygrał na ACA 109 w pierwszej rundzie – dop. red.) – to też dołączy do przygotowań. Wbrew pozorom Daniel bardzo dobrze symuluje wszystkich. Potrafi zasymulować. Wzrostu może nie nadrobi, ale ruchy i specyfikę poruszania się bardzo dobrze symuluje. Ale mówię, jest Artur i jest Krystman i dają mi naprawdę dobry wycisk.
Póki co nie wiadomo, gdzie odbędzie się gala UFC 253. W grę wchodzą dwie lokalizacje – Abu Zabi oraz Las Vegas. Jeśli organizatorzy wybiorą Zjednoczone Emiraty Arabskie, wówczas zawodnicy będą rywalizować w dużym oktagonie. Zlokalizowane w Las Vegas centrum UFC APEX posiada natomiast mały oktagon.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply