Babilon MMAPolskie MMA

(VIDEO) Fantastyczne combo! Śmiełowski brutalnie ustrzelił Gutowskiego! Wyniki Babilon MMA 20

W klubie Explosion w Warszawie trwa gala Babilon MMA 20, którą zwieńczyło starcie Dawida Śmiełowskiego z Krzysztofem Gutowskim.

Pierwotnie w walce wieczoru o złoto wagi półciężkiej powalczyć mieli Łukasz Sudolski (8-0) i Joachim Christensen (15-8), ale pojedynek w ostatniej chwili odwołano z powodu problemów zdrowotnych Duńczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Przez kilka pierwszych minut pojedynek Krzysztofa Gutowskiego (8-1) z Dawidem Śmiełowskim (8-0) – eliminator do walki o mistrzostwo wagi piórkowej z Danielem Rutkowskim – toczył się w stójce, gdzie Śmiełowski był nieco agresywniejszy, zmuszając Gutowskiego do krążenia po łuku. To jednak Gutowski był aktywniejszy, polując szczególnie na wykroczną nogę rywala oraz na jego doły – głównie to krosami. Śmiełowski odpowiadał własnymi kopnięciami – głównie na korpus i również na nogi. Zblokował też kilka lowkingów Gutowskiego. W pewnej chwili walkę na kilka minut przerwano, bo Śmiełowski przypadkowo wsadził palec w oko Gutowskiemu.

Po wznowieniu walczący z odwrotnego ustawienia Gutowski był nieco lepszy boksersko, obijając szczególnie schaby rywala. Uderzenia na górę Śmiełowski dobrze jednak bronił, umiejętnie kontrolując dystans. Dawid zdzielił też rywala kilkoma dobrymi middlekickami, wyraźnie odciśniętymi na korpusie Krzysztofa.

Po chwili walkę ponownie jednak na chwilę przerwano – sędzia Tomasz Bronder uznał bowiem, że Dawid Śmiełowski znów trafił palcem w oko przeciwnika. Śmiełowski nie ukrywał zdenerwowania, będąc przekonanym, że tym razem nie dotknął oczu Gutowskiego.

Gdy sędzia wznowił pojedynek, podrażniony Śmiełowski ruszył do ostrych ataków. Zamknąwszy Gutowskiego na siatce, zaatakował tym razem kopnięciem na głowę – nie na korpus jak wcześniej – trafiając czysto nad rękami zaskoczonego rywala. Gutowski zachwiał się, lecąc jakby na deski – jednak Śmiełowski zdążył jeszcze doskoczyć z soczystym podbródkiem i lewym oraz prawym sierpowymi, które weszły czysto. Gutowski runął na deski, nieprzytomny.

Sylwester Kołecki (2-0) z dziecinną łatwością ekspresowo rozbił Adnana Alicia (13-24). Już pierwszym ciosem posłał na deski łaknącego jakby ich rywala, który następnie schował się w żółwiu, nie przejawiając większej ochoty do kontynuacji walki. Sylwester rozpuścił ręce, okładając Alicia – wiele uderzeń trafiało co prawda w głowę, lądując na gardzie, ale widząc, że Serb nie podejmuje prób poprawy pozycji, sędzia przerwał zawody.

Krzysztof Mendlewski (3-2) miał na początku pewne problemy z niskimi kopnięciami i kolanami Marcina Skrzeka (6-2), ale zwolnił tempo walki, przenosząc walkę do parteru, gdzie wybronił się przed próbami poddań, a jednocześnie zdzielił rywala dobrymi uderzeniami z góry.

W drugiej rundzie Mendlewski szybko przeniósł walkę do parteru, gdzie jego przewaga nie podlegała dyskusji. Skończył faworyzowanego Skrzeka duszeniem zza pleców.

Dawid Pasternak (9-5) zaprezentował się bardzo dobrze w pierwszej rundzie walki z Dawidem Romańskim (3-1), przeważając w stójce – mocno okopał wykroczną nogę rywala, atakując też obrotówką czy obrotowym backfistem – oraz w obszarze zapaśniczym, ale w połowie drugiej odsłony wszystko się zmieniło.

Wtedy właśnie przyszpilony do siatki Pasternak odwrócił pozycję, przewracając Romańskiego. Kontrolując rywala, rozbijał go góry. Romański nie miał pomysłu na wykaraskanie się z trudnego położenia, zasłaniając jedynie głowę przed uderzeniami. Widząc to, sędzia przerwał zawody.

Po walce Dawid Pasternak ogłosił przejście na sportową emeryturę.

Jakub Słomka (1-1) przegrał pierwszą rundę walki z Pawłem Dziubą (1-1) – zainkasował w stójce więcej mocnych uderzeń, a gdy pod naporem ciosów uratował się obaleniem w końcówce, został przetoczony – ale zachował znacznie więcej sił na drugą odsłonę.

Dziuba po wznowieniu walki oddychał już rękawami, tracąc nawet punkt za notoryczne gubienie ochraniacza na szczękę. W pewnej chwili z powodu zmęczenia zaczął nawet opierać ręce na biodrach. Widząc to, Słomka podkręcił tempo, sierpem posyłając rywala na deski – w części wytrącając go z równowagi – i dobijając uderzeniami z góry.

W pierwszej walce zawodowej Mateusz Makarowski (6-4-1) wybronił się przed zapaśniczymi zapędami Roberta Hałoty (3-4) – także dzięki bocznym łokciom na głowę przy ogrodzeniu – w końcówce pierwszej rundy posyłając rywala na deski i ubijając go z góry.

Wyniki Babilon MMA 20

Walka wieczoru

93 kg: Łukasz Sudolski (8-0) vs. Joachim Christensen (15-8) – odwołane (problemy zdrowotne Christensena)

Co-main event

66 kg: Dawid Śmiełowski (8-0) pok. Krzysztofa Gutowskiego (8-1) przez KO (kopnięcie na głowę i ciosy), R1

Pozostałe

120 kg: Sylwester Kołecki (2-0) pok. Adnana Alicia (13-24) przez TKO (GNP), R1
70 kg: Krzysztof Mendlewski (3-2) pok. Marcina Skrzeka (6-2) przez poddanie (RNC), R2
61 kg: Dawid Pasternak (9-5) pok. Dawida Romańskiego (3-1) przez TKO (GNP), R2
120 kg: Jakub Słomka (1-1) pok. Pawła Dziubę (1-1) przez TKO (ciosy), R2
73 kg: Mateusz Makarowski (6-4-1) pok. Roberta Hałotę (3-4) przez TKO (ciosy), R1