Babilon MMAPolskie MMA

Babilon MMA 18 – wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali Babilon MMA 18, którą zwieńczył spektakularny rewanż na szczycie wagi średniej pomiędzy Pawłem Pawlakiem i Adrianem Błeszyńskim.

W walce wieczoru Paweł Pawlak (17-4-1) po fantastycznym pojedynku wypunktował Adriana Błeszyńskiego (9-4-1), sięgając po tytuł mistrzowski wagi średniej. Pełna relacja z walki – tutaj.

Ledwie 13 sekund potrzebował Łukasz Sudolski (8-0), aby znokautować powracającego do formuły MMA po 8 latach przerwy Mladena Kujundzicia (3-4-1). Polski zawodnik potężnym prawym w kontrze na kopnięcie ściął rywala z nóg już w pierwszej akcji, by następnie dzieła zniszczenia dopełnić młotami z góry.

Po pojedynku dalekim od efektownego Marcin Jabłoński (9-2) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Paatę Tsxapelię (13-6), długimi fragmentami kontrolując rywala przy ogrodzeniu.

Dawid Martynik (4-1) powstrzymał parterowe zapędy ultra-zapaśniczo nastawionego Patryka Trytka (3-1), dominując go na dole i tam w drugiej rundzie kończąc duszeniem zza pleców.

O ile w stójce Adam Łaguna (4-1) miał pewne problemy z ruchliwym Kamilem Mękalem (0-1), to gdy zaprzągł do działania zapasy, gra toczyła się do jednej bramki. W drugiej rundzie rozbił rywala z krucyfiksu, następnie poddając go duszeniem zza pleców.

W starciu dwóch ciężkich debiutantów potężnie zbudowany Paweł Dziuba (1-0) szybko obalił Macieja Smokowskiego (0-1). Z góry przez kilka minut kontrolował i obijał rywala, a gdy przedarł się do dosiadu, rozpuścił pięści i łokcie, zmuszając sędziego Łukasza Bosackiego do przerwania tej jednostronnej walki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

W pojedynku otwierającym galę debiutujący w zawodowej formule Oskar Szczepaniak (1-0) pokonał jednogłośną decyzją Adama Rybczyńskiego (1-1). Reprezentant szczecińskich Berserkerów był skuteczniejszy w stójce – walczył z obu pozycji, atakował różnorodnymi kopnięciami, wplatając też do swoich poczynań dłuższe i krótsze kombinacje kickbokserskie – notując też kilka obaleń, co przekonało sędziów do przyznania mu zwycięstwa.

Wyniki Babilon MMA 18

Walka wieczoru

83,9 kg: Paweł Pawlak (17-4-1) pok. Adriana Błeszyńskiego (9-4-1) jednogłośną decyzją (2 x 49-46, 49-45)

Co-main event

97 kg: Łukasz Sudolski (8-0) pok. Mladena Kujundzicia (3-4-1) przez KO (prawy prosty i uderzenia), R1, 0:13

Pozostałe

70,3 kg: Marcin Jabłoński (9-2) pok. Paatę Tsxapelię (13-6) jednogłośną decyzją
61,2 kg: Dawid Martynik (4-1) pok. Patryka Trytka (3-1) przez poddanie (RNC), R2
83,9 kg: Adam Łaguna (4-1) pok. Kamila Mękala (0-1) przez poddanie (duszenie), R2
120,2 kg: Paweł Dziuba (1-0) pok. Macieja Smokowskiego (0-1) przez TKO (GNP), R1
70,3 kg: Oskar Szczepaniak (1-0) pok. Adama Rybczyńskiego (1-1) jednogłośną decyzją