UFC

Aubin-Mercier zmierzy się z Wadem na UFC FN 74

Utalentowany finalista kanadyjskiego TUFa poznał nazwisko rywala, z którym skrzyżuje rękawice na gali UFC Fight Night 74.

26-letni Kanadyjczyk trenujący w Tristar Olivier Aubin-Mercier (6-1) skrzyżuje rękawice z o rok starszym amerykańskim zapaśnikiem Chrisem Wadem (10-1). Do starcia dojdzie na gali UFC Fight Night 74, która odbędzie się 23 sierpnia w kanadyjskim Saskatoon.

Aubin-Mercier to finalista The Ultimate Fighter: Nations w kategorii półśredniej. W decydującym pojedynku, stanowiącym debiut Kanadyjczyka w UFC, nie sprostał stójkowym umiejętnościom Chada Laprise’a, przegrywając po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Po tej walce Aubin-Mercier zszedł do kategorii lekkiej, pokonując na swojej drodze dwóch przeciwników – najpierw spektakularnym poddaniem (kimura z odwróconego trójkąta) poddał Jake’a Lindsey’a, by potem zanotować dołożyć kolejną wiktorię, zmuszając do klepania Davida Michauda.

Wade natomiast znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw, pozostając niepokonanym w oktagonie UFC. W debiucie błyskawicznie poskręcał Caina Carrizosę, by w dwóch następnych pojedynkach po niezbyt emocjonujących bojach zdominować zapaśniczo Lipenga Zhanga oraz Christosa Giagosa, zwyciężając oba starcia na pełnym dystansie.

Stawką pojedynku będzie wejście do szerokiej czołówki dywizji lekkiej.

Obaj zawodnicy preferują walkę w parterze. Niby mawia się, że takie zestawienie oznacza szermierkę na pięści w stójce, ale… nie w tym przypadku. O ile Kanadyjczyk nie jest typem zawodnika, który dąży jakoś desperacko do obaleń, to w przypadku Amerykanina sytuacja przedstawia się inaczej. Niemal wszystkie stójkowe akcje Wade’a mają jeden cel – skrócić dystans i obalić rywala, w czym dobrze dysponowany kondycyjnie Amerykanin jest zresztą niezwykle skuteczny. W stójce prawdopodobnie delikatną przewagę może mieć walczący z odwrotnej pozycji Kanadyjczyk, który też jest odrobinę lepszym specjalistą od BJJ, ale wydaje się, że to zapasy, a zatem domena Wade’a, zadecydują o wyniku tego starcia. Zawodnik, który będzie na górze, zwycięży.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 74:

Max Holloway vs. Charles Oliveira
Erick Silva vs. Rick Story
Josh Burkman vs. Patrick Cote
Chris Beal vs. Chris Kelades
Valerie Letourneau vs. Maryna Moroz
Felipe Arantes vs. Yves Jabouin
Chad Laprise vs. Francisco Trinaldo
Olivier Aubin-Mercier vs. Chris Wade
Frankie Perez vs. Sam Stout
Shane Campbell vs. Elias Silverio
Nikita Krylov vs. Marcos Rogerio de Lima
Misha Cirkunov vs. Sean O’Connell

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button