KSWPolskie MMA

Artur Szpilka w KSW! Martin Lewandowski wskazał potencjalnego rywala na debiut!

Wieloletnie flirty Artura Szpilki z KSW w końcu przyniosły owoce i niebawem możemy spodziewać się jego debiutu w MMA.
Najpopularniejszy w Polsce bokser Artur Szpilka migruje do MMA. Zgodnie z oczekiwaniami, Szpila trafił pod sztandar KSW, co w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty potwierdził współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski.
– Chciałbym, żeby zadebiutował u nas jeszcze w tym roku, ale musimy brać pod uwagę inne oferty, jakie do niego wpływają – powiedział polski promotor. – Liczę, że jego premierowa walka w naszej klatce może dojść do skutku na początku drugiego półrocza.

Lewandowski potwierdził, że żadnych specjalnych formuł walki dla Szpilki nie będzie – stanie do boju na zasadach MMA.

Nadal z kolei kwestią negocjacji pozostaje wyłącznościowy kontrakt. Sprawa nie została tutaj jeszcze przesądzona. Martin Lewandowski nie ukrywa natomiast, że chciałby, aby pięściarz był wyłącznie do dyspozycji KSW, bo to ułatwia planowanie jego startów.

Polski promotor potwierdził też rozmowy z byłym rywalem Artura Szpilki, Sergiejem Radczenko. Jest on brany pod uwagę jako potencjalny przeciwnik dla Polaka na debiut w MMA.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Prowadzimy rozmowy, ale jesteśmy dopiero po wstępnych ustaleniach – powiedział o rozmowach z Ukraińcem Lewandowski. – Pamiętajmy o sytuacji w Ukrainie. Wyjazd z tego kraju jest obecnie utrudniony i musimy brać to pod uwagę. Radczenko jest jedną z opcji w przypadku Szpilki. Inne również bierzemy pod uwagę.
Lewandowski podkreślił, że Szpilka będzie dostawał ciekawe, medialne pojedynki. Nie wyklucza natomiast, że z czasem, gdy Szpila nieco okrzepnie w formule MMA, jego kariera nabierze tempa – tj. zostanie przestawiona na bardziej sportowe tory.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button