UFC

Arman Tsarukyan kusi szybkim powrotem! Czy już w lutym skrzyżuje w ramach gali UFC 284 w Perth rękawice z byłym rywalem Mateusza Gamrota?

Arman Tsarukyan zasugerował w mediach społecznościowych, że właśnie rozpoczął obóz przygotowawczy do kolejnej walki w oktagonie UFC.
Pokonawszy przed tygodniem Damira Ismagulova i tym samym powróciwszy na zwycięskie tory po porażce z Mateuszem Gamrotem, Arman Tsarukyan obwieścił, że termin powrotu do oktagonu uzależnia od klasy rywala, jaki zostanie mu zaproponowany. Jeśli Dana White i spółka wyszykują mu przeciwnika ze ścisłej czołówki rankingi wagi lekkiej, wówczas Ormianin gotów jest wrócić choćby i za dwa miesiące. Jeśli zaś żaden z takowych dostępny nie będzie, wtedy Ahalkalakets zrobi sobie dłuższą przerwę.

Wygląda na to, że właśnie realizować może się pierwszy z tych scenariuszów i niebawem ponownie zobaczymy Ormianina w oktagonie UFC. A przynajmniej na to wskazuje poniższy wpis, jaki Arman opublikował w mediach społecznościowych.
– Znowu wjechała dieta – napisał.

Jeden z trenerów Ormianina Shaun Kober zapytał następnie, „czy lecimy do Perth?”, na co zawodnik odparł: „może tak być”.

11 lutego w Perth odbędzie się gala UFC 284, którą zwieńczy mistrzowskie starcie pomiędzy stającym do pierwszej obrony tronu 155 funtów Islamem Makhachevem i stającym przed szansą sięgnięcia po drugi pas dominantem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim.

Z kim natomiast w Australii mógłby pójść w oktagonowe tany Arman Tsarukyan? W przestrzeni medialnej natychmiast zaroiło się od głosów o jego zestawieniu z Danielem Hookerem. Nowozelandczyk od dawna garnie się bowiem jak zły do walki w Perth – i najprawdopodobniej tam wystąpi.

Z drugiej zaś strony, czy sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu Hangman to rzeczywiście przeciwnik, który zmobilizowałby Ormianina do tak szybkiego powrotu? Szczególnie że ewentualna wiktoria okupującego 9. pozycję w klasyfikacji Tsarukyana z Hookerem prawdopodobnie nie dałaby mu wiele w ujęciu rankingowym.Wydaje się, że jeśli rzeczywiście Ahalkalakets wystąpi w Perth, to jego przeciwnikiem będzie… Beneil Dariush! Rozpędzony serią aż ośmiu zwycięstw Asyryjczyk nie ukrywał po wiktorii z Mateuszem Gamrotem, że chętnie powróciły do oktagonu właśnie na okoliczność australijskiej gali UFC 284. Marzył mu się co prawda przeciwnik ze ścisłej czołówki – a najchętniej starcia o pas – ale nie wykluczał też konfrontacji z jednym z młodych-gniewnych, do grupy tej jak najbardziej zaliczając właśnie Armana Tsarukyana.

Poniżej aktualna rozpiska australijskiego wydarzenia.

Rozpiska UFC 284

Walka wieczoru

155 lb: Islam Makhachev (23-1) vs. Alexander Volkanovski (25-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

145 lb: Yair Rodriguez (14-3) vs. Josh Emmett (18-2) – o tymczasowy pas mistrzowski

Pozostałe

205 lb: Tyson Pedro (9-3) vs. Mingyang Zhang (16-6)
125 lb: Kai Kara-France (24-10) vs. Alex Perez (24-7)
145 lb: Jack Jenkins (10-2) vs. Don Shainis (12-4)
265 lb: Justin Tafa (5-3) vs. Parker Porter (13-7)
145 lb: Joshua Culibao (10-1-1) vs. Melsik Baghdasaryan (7-1)
205 lb: Jimmy Crute (12-3) vs. Alonzi Menifield (13-3)
125 lb: Kleydson Rodrigues (7-2) vs. Shannan Ross (13-6)
155 lb: Nasrat Haqparast (14-5) vs. Jamie Mullarkey (15-5)
155 lb: Joel Alvarez (19-3) vs. Zubaira Tukhugov (20-5-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button