Andy Ruiz Jr. wspomina nokdaun, jaki zafundował podczas sparingu Andreiowi Arlovskiemu – VIDEO

Andy’emu Ruizowi Juniorowi zebrało się na wspominki – ich ofiarą „padł” były mistrz UFC Andrei Arlovski.

Były mistrz wagi ciężkiej Andy’ego Ruiza Jr. dość niespodziewanie postanowił przypomnieć światu migawki ze swojego sparingu pięściarskiego z Andreiem Arlovskim, do którego miało dojść czternaście lat temu.

W 0:38 poniższego nagrania Amerykanin posyła na chwilę Białorusina na deski kombinację lewego sierpa z krosem.

– Miałem 16 lat, gdy miałem zaszczyt sparować z mistrzem wagi ciężkiej UFC Andreiem Arlovskim – napisał w opisie Ruiz. – Niesamowicie twardy gość, który w pełni zasługuje na swoją ksywę Pitbull. Dałem jednak radę sprawić mu pewne problemy.

W 2006 rok – czyli wówczas, gdy miał odbyć się powyższy sparing – białoruski Pitbull wchodził jako mistrz wagi ciężkiej UFC. W kwietniu stracił jednak tytuł bezpowrotnie, padając w pierwszej rundzie pod uderzeniami Tima Sylvii.
41-letni Białorusin powróci do akcji – oczywiście przy założeniu, że wydarzenie nie zostanie odwołane z powodu pandemii koronawirusa – 2 maja w Oklahomie, gdzie w ramach gali UFC on ESPN+ 32 skrzyżuje rękawice z debiutującym w oktagonie zwycięzcą pierwszego sezonu ligi PFL Philipe Linsem.

Andy Ruiz Jr. w ubiegłym roku sprawił nie lada sensację, zadając pierwszą w karierze porażkę Anthony’emu Joshui. Przegrał jednak kilka miesięcy później w rewanżu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply