Absolute Championship BerkutPolskie MMAWiadomości MMA

Andryszak, Zieliński, Saidov i Lasota na ACB 24

Aż czterech zawodników z Polski zaprezentuje się na Absolute Championship Berkut Grand Prix Final w Moskwie.

Już w najbliższą sobotę, w Moskwie, odbędzie się 24. gala organizacji Absolute Championship Berkut. Mający mocarstwowe plany Czeczeni w ostatnim czasie mocno postawili na zawodników z Polski, czego odzwierciedlenie mamy na najnowszej rozpisce.

Swoją trzecią walkę dla wschodniej organizacji stoczy Michał Andryszak (14-5) i będzie to finał turnieju wagi ciężkiej. Do tej pory w pokonanym polu pozostawił Amerykanina Lew Polley’a (12-7) na ACB 14 i Czeczena Zaurbeka Bashaeva (1-1) na ACB 19. Jego rywalem będzie Salimgirey Rasulov (13-6), który zwyciężył w ośmiu z ostatnich dziewięciu pojedynków, między innymi z Marcinem Różalskim (5-3).

Na równie wysokie miejsce na karcie może liczyć Aslambek Saidov (16-4), dla którego będzie to debiut w czeczeńskiej klatce. Naprzeciw reprezentanta Berkutu Arrachion Olsztyn stanie brazylijski posiadacz czarnego pasa BJJ, mający prawie trzyletnią przerwę w karierze, Samuel Quito (12-4). Jego ostatnim skalpem jest znany z KSW Ben Lagman (6-5).

Trzecim zawodnikiem z Polski na sobotniej gali będzie były mistrz PLMMA i Xcage w wadze lekkiej, Adrian Zieliński (14-3), który związał się z ACB wyłącznościowym kontraktem. W debiucie czeka go ciężka przeprawa z solidnym stójkowiczem w postaci Andrey’a Koshkina (13-4). Rosjanin może pochwalić się serią dziesięciu zwycięstw w ostatnich jedenastu walkach. Do tej pory sposób na pokonanie 25-latka z Russia Top Team znajdowali tylko solidni Magomed Arakphanov (9-3), Igor Svirid (10-2), Magomed Mustafaev (12-1) i Alexander Sarnavsky (31-3). Rosjanin to zdecydowanie największe wyzwanie w dotychczasowej karierze olsztynianina.

Również na wyłączność z organizacją związał się najlepszy polski muszy Marcin Lasota (9-1). Reprezentant Gracie Barra Łódź zdecydował się na ten ruch po zawieszeniu działalności przez Cage Warriors, dla której stoczył dwa pojedynki. Ostatnio można było go oglądać w akcji podczas PLMMA w Łobzie, gdzie zdobył tytuł mistrzowski tej organizacji, pokonując Vitalija Kazakova (0-3). Tym razem czeka go dużo cięższa przeprawa. Rywalem BJ-a będzie Brazylijczyk Isaac Pimentel (14-5), który w tym roku może pochwalić się, między innymi, pokonaniem Victora Marinho (9-3), dla którego był to pierwszy pojedynek od czasu pamiętnego starcia z Tymoteuszem Świątkiem (15-3) na FEN 6.

W wywiadzie dla InTheCage.pl Lasota tak powiedział o swoim przeciwniku:

Isaac to doświadczony zawodnik i będzie na pewno wymagającym rywalem. Ja bardzo się cieszę, że zawalczę właśnie z Pimentelem, oczekiwałem trudnego rywala i jest to dla mnie wyzwanie, a ja lubię wyzwania. Trenowałem bardzo ciężko i jestem gotowy na tą walkę.

W walce wieczoru zmierzą się, w wadze piórkowej, Zabit Magomedshapirov (9-2) z Abul-Rahmanem Temirovem (8-0). Poza tym warto zwrócić uwagę na takich zawodników jak Sergey Khandozhko (19-2), Magomed Magomedov (11-1) czy Yusuf Raisov (6-0).

Galę będzie można zobaczyć na kanałach Boitsovskiy Klub, Boets i Rossija 2.

Komu najbardziej będziecie kibicować? Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button