Aljamain Sterling vs. Cory Sandhagen w planach na UFC San Diego

Starcie w czubie wagi koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Corym Sandhagenem jest bliskie finalizacji na galę UFC w San Diego.

Niezwykle ważny dla układu sił w kategorii koguciej pojedynek pomiędzy Aljamainem Sterlingiem (18-3) i Corym Sandhagenem (12-1) jest planowany na okoliczność gali UFC on ESPN+ 33, która odbędzie się 16 maja w San Diego.

O bliskich finalizacji pracach nad zestawieniem doniósł portal TSN.ca.

W ostatnich tygodniach głośno było o potencjalnej potyczce Cory’ego Sandhagena z Dominickiem Cruzem, ale wedle narracji tego pierwszego, Dominator odrzucił walkę.
Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu kategorii koguciej Funk Master znajduje się na fali czterech zwycięstw, obronną ręką wychodząc z sześciu spośród siedmiu ostatnich starć. Ostatnio był widziany w akcji w czerwcu ubiegłego roku, w ramach gali UFC 238 pokonując Pedro Munhoza. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Jimmiego Riverę czy Cody’ego Stamanna.

Okupujący 4. pozycję w rankingu Cory Sandhagen jeszcze pod sztandarem UFC nie przegrał. Może pochwalić się serią pięciu zwycięstw, w tym trzech przed czasem. Ostatni pojedynek stoczył w sierpniu zeszłego roku, pokonując jednogłośnie Raphaela Assuncao podczas gali UFC 241. Wcześniej niejednogłośnie wypunktował Johna Linekera.Wydaje się, że Aljamain Sterling może być niewielkim faworytem walki, ale gabaryty oraz niebywała kreatywność cały czas rozwijającego się i niezwykle wszechstronnego Cory’ego Sandhagena mogą sprawić mu masę problemów.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Aljamain Sterling – 1.55
Cory Sandhagen – 2.45

Wstępny typ:

Aljamain Sterling

Rozpiska UFC San Diego

Walka wieczoru

155 lbs: Dustin Poirier (25-6) vs. Daniel Hooker (20-8)

Pozostałe

135 lbs: Aljamain Sterling (18-3) vs. Cory Sandhagen (12-1)
125 lbs: Kai Kara-France (21-8) vs. Alex Perez (23-5)
185 lbs: Punahele Soriano (7-0) vs. Alexander Hernandez (7-1)
125 lbs: Ariane Lipski (12-5) vs. Luana Carolina (6-1)
125 lbs: Cortney Casey (8-7) vs. Lara Procopio (6-1)
145 lbs: Jared Gordon (15-4) vs. Matt Sayles (8-3)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply