Rosyjskie MMAUFC

Alexey Oleinik wyzywa do walki trzech rywali z czołówki

Alexey Oleinik wyzwał do walki trzech czołowych zawodników kategorii ciężkiej, celując w starcie podczas – jak się wydaje – kolejnej rosyjskiej gali UFC.

Od jakiegoś czasu Marcin Tybura próbuje zaprosić w oktagonowe tany Alexeya Oleinika, ale wszystko wskazuje na to, że usługami polskiego zawodnika Boa Dusiciel nie jest w ogóle zainteresowany. Na to przynajmniej wskazywać może najnowszy wpis Rosjanina w mediach społecznościowych, w którym zaprosił do walki Derricka Lewisa, Stipego Miocica i Francisa Ngannou.

Zróbmy to. Nie boję się.
W hashtagach Oleinik umieścił też UFCMoscow, co może wskazywać na zbliżającą się wielkimi krokami drugą galę w Rosji, która najprawdopodobniej odbędzie się 9 marca.

Francis Ngannou ma już co prawda zestawiony pojedynek z Cainem Velasquezem na marcowej gali UFC 235 w Las Vegas, ale Stipe Micic i Derrick Lewis pozostają wolni. O ile jednak Czarna Bestia walk odmawiać nie zwykł, to nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, aby konfrontacją z Rosjaninem zainteresowanie wyraził mierzący zdecydowanie wyżej Stiopic.

Sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu Alexey Oleinik wygrał cztery z ostatnich pięciu walk, a obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw – z Juniorem Albinim i Markiem Huntem.

*****

Niepokonani polscy zawodnicy MMA – grudzień 2018

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button