UFC

Alexey Oleinik wskazał trzy potencjalne miejsca organizacji UFC 249

Zaprawiony w bojach Alexey Oleinik zabrał głos na temat lokalizacji szykowanej na 9 maja gali UFC 249.

Gdy dwa tygodnie temu wyszło na jaw, gdzie Dana White zamierza zorganizować 18 kwietnia galę UFC 249 – czyli na terenie indiańskiego rezerwatu w hotelu Tachi Palace w Lemoore w stanie Kalifornia – nagonka medialna i polityczna na amerykańskiego giganta została tak bardzo zintensyfikowana, że wydarzenie zostało odwołane.

Trudno zatem dziwić się, że gdy we wtorek szef UFC ogłosił, iż kolejna gala odbędzie się 9 maja, nie zdradził jej lokalizacji. Prawdopodobnie spróbuje utrzymać ją w tajemnicy tak długo, jak tylko będzie to możliwe.

Tymczasem rąbka tajemnicy w tym właśnie temacie uchylił Alexey Oleinik, który 9 maja stanie w szranki z Fabricio Werdumem.

– UFC trzyma to w tajemnicy – powiedział Boa Dusiciel w rozmowie z Sport-Express.ru. – W każdym razie z tego, co wiem, gala odbędzie się w jednym z trzech stanów – w Nevadzie, na Florydzie lub w Teksasie.
Spośród tych trzech stanów organizacja gal jest prawnie możliwa jedynie na Florydzie, gdzie kilka dni temu gubernator Ron DeSantis zdecydował, iż WWE oraz inne wydarzenia artystyczne czy związane ze sportami walki są traktowane jako „usługi konieczne” – a zatem można je organizować.

W Nevadzie – UFC posiada tam kompleksowy obiekt UFC Apex – tamtejsza Stanowa Komisja Sportowa kilka tygodni temu zawiesiła organizowanie wszelkiego rodzaju zawodów ze sportami walki. Niewykluczone jednak, że decyzja ta ulegnie w najbliższych tygodniach zmianie.

Zapytany natomiast, czy wiedział, iż UFC planuje zestawić jego walkę z Fabricio Werdumem na 9 maja, Alexei Oleinik potwierdził. Przyznał, że od 2-3 tygodni miał świadomość, że w tym właśnie terminie stanie naprzeciwko byłego brazylijskiego mistrza wagi ciężkiej.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button