UFC

Alexey Oleinik vs. Travis Browne szykowane na UFC 213

Starcie zaprawionego w bojach rosyjskiego grapplera Alexey’a Oleinika z hawajskim uderzaczem Travisem Brownem jest planowane na galę UFC 213.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Alexey’em Oleinikiem (51-10-1) i Travisem Brownem (18-6-1) jest szykowany na galę UFC 213, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas. O bliskim finalizacji zestawieniu poinformował portal MMAFighting.com.
Urodzony na Ukrainie 39-letni Rosjanin wygrał trzy z czterech dotychczasowych pojedynków pod banderą UFC, jedynej porażki doznając z naszym Danielem Omielańczukiem. Ostatnio jednak powetował sobie to niepowodzenia, Ezekielem dusząc Viktora Pestę na styczniowej gali UFC Fight Night 103.

Z kolei dla Hawajczyka będzie to kluczowa walka w kontekście jego dalszej kariery w UFC. Przegrał bowiem trzy ostatnie pojedynki – najpierw ubity przez Caina Velasqueza, potem wypunktowany przez Fabricio Werduma i ostatnio, na lutowej gali UFC Fight Night 105 znokautowany przez Derricka Lewisa – i kolejne wyjście z oktagonu na tarczy może przypłacić zwolnieniem.

Starcie będzie klasyczną konfrontacją grapplera w osobie Oleinika z uderzaczem w osobie Browne. W płaszczyźnie kickbokserskiej karty rozdawał będzie Hawajczyk, w parterze pałeczkę przejmie Rosjanin. Wydaje się, że o przewrócenie Travisa, który w ostatniej walce pokazał przebłyski dawnej formy, łatwo nie będzie, a i warto pamiętać, że przez poddanie nie przegrał jeszcze nigdy w karierze, nawet mając na sobie grapplera pokroju Fabricio Werduma. Z drugiej natomiast strony – Oleinik regularnie szlifuje teraz umiejętności w American Top Team, więc niewykluczone, że pokaże kilka nowych sztuczek – a pamiętajmy, że i na nogach ma czym przyłożyć, a defensywa Hapy do najszczelniejszych nie należy.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Alexey Oleinik – 2.25
Travis Browne – 1.60

Rozpiska UFC 213

265 lbs: Fabricio Werdum (21-6-1) vs. Alistair Overeem (42-15)
170 lbs: Robbie Lawler (27-11) vs. Donald Cerrone (32-8)
265 lbs: Alexey Oleinik (51-10-1) vs. Travis Browne (18-6-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button