UFC

Alexander Volkanovski zaskoczony porażką Mateusza Gamrota! Wyjaśnia, dlaczego faworyzował Polaka!

Rozdający karty w wadze piórkowej Alexander Volkanovski zabrał głos na temat starcia Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem.

Kilka dni temu zwycięstwo Beneila Dariusha z Mateuszem Gamrotem w ramach gali UFC 280 w Abu Zabi krótko podsumował nowy mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev. Określił pojedynek mianem dobrego, twierdząc, że irański Amerykanin jest teraz jednym z pretendentów do walki o złoto.

W poniedziałek głos w temacie polsko-amerykańskiego starcia zabrał też mistrz kategorii piórkowej Alexander Volkanovski – oficjalnie już w zasadzie namaszczony na przeciwnika dla Islama Makhacheva na pierwszą obronę tytułu w 155 funtach.

O starciu Dariusha z Gamrotem Australijczyk opowiedział na swoim kanale na YT.

– Kolejna walka, która mnie zaskoczyła – powiedział. – Nie byłem jakoś szczególnie mocno przekonany do zwycięstwa Gamrota, ale sądziłem, że jego zapasy i grappling mogą okazać się jednak odrobinę zbyt mocne dla Beneila.

– Jednak Beneil wyglądał świetnie. Jego zdolności do odnajdywania się w kotłach zapaśniczych… Gdy tylko Gamrot go chwytał, a nawet gdy go przewracał, to potrafił szybko wracać na nogi. W stójce wyglądał natomiast świetnie. Duża wygrana dla Beneila.

– To naprawdę gość z klasą. Profesjonalista. Przecinaliśmy się przez cały tydzień. Zawsze okazywał pełen szacunek.

– Oczywiście sytuacja była trochę dziwna, bo sądził, że jest rezerwowym do walki wieczoru i celował w pas mistrzowski. Ja jednak miałem takie same zamiary. Pokazał jednak dużą klasę. Jestem pewien, że i tak niebawem będzie walczył o pas.

Mający na koncie cztery obrony pasa mistrzowskiego w wadze piórkowej Alexander Volkanovski najprawdopodobniej powróci do oktagonu 11 lutego, w walce wieczoru gali UFC 284 w Perth krzyżując rękawice ze wspomnianym nowym królem 155 funtów Islamem Makhachevem.

Poniżej pełne nagranie, na którym Australijczyk omawia też inne walki gali UFC 280, w tym starcie Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button