UFC

Alexander Volkanovski odpowiedział na szydercze wpisy Conora McGregora

Opromieniony efektownym zwycięstwem z Brianem Ortegą Alexander Volkanovski odpowiedział na prześmiewcze komentarze Conora McGregora.

Conor McGregor nie oszczędził w sobotni wieczór mistrza kategorii piórkowej UFC Alexandra Volkanovskiego. Gdy rozpoczynała się walka Australijczyka z Brianem Ortegą, która uświetniła galę UFC 266 w Las Vegas, Irlandczyk okiełznać swojej natury nie zdołał.
Wyśmiał mianowicie wzrost australijskiego mistrza, zapowiadając, że kopnięciem urwałby mu głowę. Określi go też mianem „nie tyle wypierdka co wręcz bąka z dupy”.
Komentarze te ze strony Irlandczyka nie uszły uwadze Alexandra Volkanovskiego. Po fantastycznym zwycięstwie z Brianem Ortegą Australijczyka podpytano podczas konferencji prasowej o przytyki ze strony Notoriousa.

– Tak, słyszałem o tych wpisach – powiedział Alexander. – Wygląda na to, że był na popijawie. Dobra jego, je też niedługo będę. Pisał coś o pierdzeniu czy walce. Nie miało to tak naprawdę sensu. Ale taki jest Conor. Conor robi swoje. Nie wiem, czy chodzi o to, że chce wrócić do 145? Chociaż do tego oczywiście nigdy nie dojdzie.

Jeden z dziennikarzy zasugerował, że być może tak agresywny wpis Conora McGregora to odpowiedź na słowa komentatorów, którzy przed starciem Australijczyka z Amerykaninem stwierdzili, że ten pierwszy pokonał dwóch najlepszych piórkowych w historii – tj. Maxa Hollowaya i Jose Aldo – nie uwzględniając w tym gronie właśnie Irlandczyka.

– Tak, to na pewno mogło go trochę zaboleć – przytaknął Volkanovski. – Szczególnie, gdy jest zalany. Tak czy sia, gdy ja będę zalany, może też wyślę jakieś pojebane wpisy. Zobaczymy.Z kolei w rozmowie z ESPN.com w odpowiedzi na wpisy Irlandczyka zaskoczył go w oktagonowe tany – także w kategorii lekkiej.

– Wracaj do wagi piórkowej, byłoby wspaniale – powiedział. – Sądzi, że jest gigantem w wadze piórkowej, ale… Mam swoją strategię, jestem oczywiście twardy i jestem zupełnie innym potworem od tych, z którymi przywykł się wtedy mierzyć, więc… Jeśli chce wrócić, zapraszam. Byłoby wspaniale.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Tak, wiem, że 145 nie jest dla niego opcją. Jedziemy więc w 155 funtach. 155 funtów. Zróbmy to.

Szanse na zestawienie walki Volkanovski vs. McGregor wydają się jednak w najbliższym czasie iluzoryczne. Irlandczyka czeka bowiem jeszcze wielomiesięczna rehabilitacja po złamaniu nogi, jakiego nabawił się w przegranej trylogii z Dustinem Poirierem. Ostatnio Notorious występował zresztą w wadze półśredniej.
Alexander Volkanovski zdaje sobie natomiast sprawę, że na kolejne starcie w obronie złota 145 funtów przyjdzie mu jeszcze poczekać – jego rywalem będzie zapewne zwycięzca walki Maxa Hollowaya z Yairem Rodriguezem – wobec czego podczas konferencji prasowej zapowiedział, że jest otwarty jednorazową migrację do 155 funtów. Nie chce bowiem czekać pół roku na kolejną walkę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button