UFC

Alexander Gustafsson wskazuje akcję z początku walki z Jonem Jonesem, która wyłączyła go z gry – VIDEO

Alexander Gustafsson nie ma wątpliwości, że walkę o złoto wagi półciężkiej z Jonem Jonesem podczas gali UFC 232 przegrał już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach.

Dopytywany o swoje zdrowie podczas konferencji prasowej po gali UFC 232 w Los Angeles, gdzie przegrał przez techniczny nokaut z Jonem Jonesem, wyraźnie utykający Alexander Gustafsson zdradził, że na samym początku walki doznał kontuzji pachwiny, która kompletnie rozbiła jego plan na walkę.

Dopytany natomiast przez szwedzką dziennikarkę o konkretną akcję, w której doznał rzeczonego urazu, Mauler wskazał na wymianę z pierwszej minuty pojedynku.

Trafił kolanem na początku rundy pierwszej i potem nie mogłem się poruszać.

– powiedział Szwed.

Gdy wrócę do domu, zrobię prześwietlenie mojej… Mój Boże, jak to się nazywa? Pachwiny. Pachwiny. Potem nie mogłem się poruszać. Było w zasadzie po walce. Próbowałem potem z nim boksować, ale nie działało.

Nieprzypadkowo jest najlepszym na świecie. Widzi, gdy jesteś kontuzjowany, gdy coś ci dolega – i wykorzystał to do zwycięstwa. Szacunek więc dla niego.

O której akcji mówi Gusatfsson? Wydaje się, że chodzi właśnie o tę poniżej.

Mauler inkasuje kolano na krocze w klinczu, po czym sędzia przerywa walkę – zanim jednak dopada obu zawodników, Jones trafia jeszcze drugim kolanem na udo trzymającego się już za krocze Szweda.

Warto jednak odnotować, że Gustafsson w żadnym momencie konferencji prasowej nie zasugerował nawet, aby uderzenie, które miało wyłączyć go z gry – czyli najprawdopodobniej pierwsze z powyższych kolan – było nieprzepisowe.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button