UFC

Alexander Gustafsson rzuca wyzwanie Luke’owi Rockholdowi

Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Alexander Gustafsson chce walczyć z byłym mistrzem 185 funtów Luke’iem Rockholdem.

Takiego rozwoju sytuacji mało kto się spodziewał. Powracający do zdrowia i garnący się do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej Alexander Gustafsson, który znajduje się obecnie w swego rodzaju zawieszeniu z powodu lipcowej walki mistrz 205 funtów Daniela Cormiera ze Stipe Miocicem, wyraził gotowość do stoczenia innego pojedynku. Swój wzrok skierował mianowicie w kierunku… byłego klubowego kolegi DC z American Kickboxing Academy, Luke’a Rockholda, który kilka dni temu padł pod ciosami Yoela Romero w starciu o złoto 185 funtów podczas australijskiej gali UFC 221 w Perth.

https://www.instagram.com/p/BfJt-_RnQHZ/

Luke’u Rockholdzie, twój klubowy kolega trzyma MOJĄ dywizję w charakterze zakładnika, a ty sądzisz, że w kategorii półciężkiej czekają cię tylko łatwe walki. Jeśli uważasz, że Romero uderza mocno, poczekaj, aż zmierzysz się z dużymi chłopcami. Chcę Daniela Cormiera, ale nokaut na tobie w międzyczasie utrzyma mnie w formie. Uważaj z przejściem do wyższej wagi, bo będę czekał na ciebie przy wejściu.

Po porażce z Romero Rockhold zmuszony jest odłożyć mistrzowskie aspiracje w kategorii średniej na bliżej nieokreśloną przyszłość. Amerykanin od dłuższego czasu przebąkiwał jednak o przejściu do 205 funtów, a przed sobotnią galą stwierdził wręcz, że jest to nieuchronne – a to dlatego, iż jego zdaniem Daniel Cormier już do 205 funtów po starciu z Miocicem nie wróci.

Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu dywizji półciężkiej Mauler znajduje się na fali dwóch zwycięstw, w których pokonywał Jana Błachowicza i Glovera Teixeirę. Po kontuzji barku, jakiej nabawił się w starciu z Brazylijczykiem, celuje w powrót do akcji wczesnym latem.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 – podsumowanie UFC 221

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button