BellatorRosyjskie MMA

Alexander Emelianenko: „Spróbuję się z nim skontaktować przed walką”

Alexander Emelianenko zabrał głos na temat walki swojego słynnego brata Fedora z Frankiem Mirem podczas gali Bellator 198 w Rosemont.

Relacje między braćmi Fedorem i Alexem Emelianenkami od dawna nie układają się najlepiej. Ba, kilka miesięcy temu, obaj – z inicjatywy tego ostatniego – przenieśli je w przestrzeń medialną, nie szczędząc sobie przykrych słów.
Wygląda jednak na to, że emocje powoli opadają, co może zwiastować zakopanie topora wojennego.

W rozmowie ze Sport-Express.ru Alexander potwierdził bowiem, że pomimo iż nie ogląda generalnie walk, to na pewno obejrzy sobotnie starcie brata z Frankiem Mirem podczas gali Bellator 198 w Rosemont.

To jednak nie wszystko, bo Alex zapowiedział nawet, że wyśle mu wiadomość.

Będę życzył mu powodzenia.

– powiedział Alex.

Spróbuję się z nim skontaktować po walce. Teraz prawdopodobnie ma wyłączony telefon, żeby nikt mu nie przeszkadzał. Też tak robię przed walkami. A nawet idę dalej – gdy ktoś pyta mnie, w jakim hotelu będę, nigdy nie tego nie mówię. Inaczej na drugi dzień pełno tam ludzi, którzy chcą, żebym poświęcił im uwagę. A ja nie mam na to czasu, bo przygotowuję się do walki. Jestem pewien, że telefon Fedora jest teraz wyłączony. Wyślę mu jednak wiadomość z życzeniami powodzenia.

Pomimo kursów bukmacherskich faworyzujących Mira, młodszy z braci Emelianenko nie ma wątpliwości, kto będzie faworytem pojedynku.

Zawsze jest nim Fedor. W każdej walce.

– powiedział.

Inna rzecz, że nie wiem, w jakiej formie jest teraz Fedor. Od dawna z nim nie trenowałem, więc nie wiem, jak wygląda od strony fizycznej i technicznej. Lepiej zapytać o takie rzeczy jego sparingpartnerów, trenerów albo jego samego.

Alexander z kolei szykuje się obecnie do własnej walki – jednocześnie studiując Senekę Młodszego i przygotowując się do rozpoczęcia kolejnych studiów – w której skrzyżuje pięści z Gabrielem Gonzagą podczas zaplanowanej na 5 maja w Jekaterynburgu gali RCC 2: Russian Cagefighting Championship.

*****

Wyniki ważenia Bellator 198 – rekordowy Fedor, Maciejewski cięższy od rywala o 15 kg

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button