UFC

Alex Pereira zdradził, ile ważył w walce z Janem Błachowiczem – będzie wyraźnie cięższy od Jiriego Prochazki?

Były mistrz wagi średniej UFC Alex Pereira zdradził, ile ważył w starciu z Janem Błachowiczem, z którym debiutował w kategorii półciężkiej.
Przegrawszy w kwietniu rewanżowe starcie z Israelem Adesanyą – został znokautowany w drugiej rundzie – Alex Pereira ogłosił opuszczenie kategorii średniej, obwieszczając, że swoje w 185 funtach już zrobił i nie ma tam nic do udowodnienia.

W wadze półciężkiej zadebiutował w lipcu, stając naprzeciwko byłego jej mistrza Jana Błachowicza. Pojedynek ten wygrał niejednogłośną decyzją sędziowską, torując sobie drogę do mistrzowskiej potyczki o opuszczony przez Jamahala Hilla tron 205 funtów.

W drodze do debiutu Brazylijczyka w dywizji półciężkiej nie brakowało spekulacji na temat jego tamże wagi. Ile kilogramów wniesie do oktagonu? Czy będzie cięższy od Cieszyńskiego Księcia? Temat ten w najnowszej odsłonie magazynu The MMA Hour poruszył dziennikarz Ariel Helwani, który miał okazję rozmawiać z Alexem Pereirą.
Brazylijczyk zdradził, że na walkę z Polakiem do oktagonu wniósł 103 kilogramy. Oznacza to najprawdopodobniej, że był cięższy od Cieszyńskiego Księcia o kilka kilogramów – ten bowiem stara się wnieść do klatki nie więcej niż 100 kilogramów.

Poatan ujawnił też, że gdy wojował w kategorii średniej, do oktagonu wnosił około 95 kilogramów.

Do akcji brazylijski rębajło powróci 11 listopada. W co-main evencie gali UFC 295 w nowojorskim Madison Square Garden skrzyżuje rękawice z Jirim Prochazką, a na szali pojedynku znajdzie się tytuł mistrzowski 205 funtów.

Może się okazać, że w oktagonie Poatan będzie miał nad Denisą kilka kilogramów przewagi masy. Denisa lubi bowiem wnosić do klatki około 98 kilogramów, a przed ostatnim starciem z Gloverem Teixeirą prognozował swoją wagę w dniu walki na 97 kilogramów – bo chciał być szybki i zwinny.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button