UFC

Alex Oliveira poddał Tima Meansa na UFC Fight Night 106

Ich pierwszy pojedynek zakończył się wynikiem no-contest, ale podczas UFC Fight Night 106 Alex Oliveira zmusił Tima Meansa do klepania.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night 106 w Fortalezie Alex Oliveira (17-4-1) poddał Tima Meansa (26-8-1).
Brazylijczyk potrzebował niespełna minuty, aby przenieść walkę do parteru. Means co prawda aktywnie poszukiwał poddania z pleców, ale spędził na nich ponad minutę, zanim wstał pod siatką. Tam w klinczu odwrócił rywala, atakując kolanami, ale chwilę potem stracił pozycję – Brazylijczyk zaszedł mu pod siatką za plecy, atakując kolanami na uda i trzykrotnie przewracając Amerykanina – ten jednak błyskawicznie powracał na nogi.

Za czwartym natomiast razem Means świetnie go skontrował i znalazł się w pozycji bocznej. Amerykanin przez długi czas nie atakował jednak ciosami, starając się z całych sił wcisnąć łokieć w szyję Brazylijczyka. Dopiero w samej końcówce spuścił kilka uderzeń z góry.

Przez pierwszą minutę drugiej rundy obaj zawodnicy mocowali się pod siatką, walcząc o obalenie. W końcu jednak Brazylijczyk znalazł sposób na przewrócenie Amerykanina. Po krótkiej kotłowaninie Means był bliski powrotu na nogi, ale Oliveira ponownie sprowadził go do parteru. Tam wykorzystał niecierpliwość garnącego się do powrotu na nogi rywala, zajmując jego plecy, a następnie zmuszając go do odklepania duszenia zza pleców.

W ten sposób brazylijski Kowboj odnosi trzecie z rzędu zwycięstwo – i szóste w ostatnich siedmiu pojedynkach.

*****

UFC Fight Night 106 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button