Bez kategoriiUFC

Aldo vs McGregor na stadionie w Dallas?

Nie znamy póki co ani miejsca, ani daty walki unifikującej pasy mistrzowskie kategorii piórkowej pomiędzy Jose Aldo a Conorem McGregorem, ale…

Dana White zapewniał, co prawda, że do tego hitowo zapowiadającego się starcia w kategorii piórkowej dojdzie w Las Vegas, zaznaczając, że ewentualny rewanż odbędzie się w Dublinie, ale wygląda na to, że sprawy się skomplikowały.

Jak donosi Yahoo Sports, powołując się na swoich informatorów, pojedynek Brazylijczyka z Irlandczykiem przymierzany był na galę UFC 194, która pierwotnie zaplanowana była w Madison Square Garden w Nowym Jorku na 5 grudnia. Z uwagi jednak na nadal obowiązujący zakaz organizowania gal MMA w Nowym Jorku przeniesiono ją do MGM Grand w Las Vegas, ale plany najwyraźniej po raz kolejny uległy zmianie – MGM będzie bowiem 5 grudnia niedostępne z uwagi na odbywający się tam w tym dniu koncert Andrei Bocellego.

W rezultacie UFC poszukuje nowej lokalizacji, kierując swój wzrok właśnie w stronę stadionu Kowbojów w Dallas, który może pomieścić do 100 tys. widzów. Pewnikiem wydaje się jednak, że na okoliczność gali jego pojemność zostałaby zredukowana. White w przeszłości nie wykluczał zorganizowania gali na tymże obiekcie pod warunkiem wszak, że znajdzie do tego odpowiednią walkę – starcie Aldo z McGregorem wydaje się spełniać ten warunek.

Powoli przygotowujący się do wznowienia treningów po kontuzji żeber Jose Aldo w rozmowie z Combate stwierdził, że nie ma dla niego różnicy, gdzie odbędzie się walka i równie dobrze może stawić czoła McGregorowi w Irlandii.

Jak dotychczas UFC zorganizowało w swojej historii dwa wydarzenia na stadionie – gala UFC 129 – GSP vs Shields odbyła się w Rogers Centre w Toronto, ściągając na trybuny 55 tys. widzów, co stanowi po dziś dzień rekord frekwencji w organizacji, natomiast podczas gali UFC on FOX 14 – Gustafsson vs Johnson, na trybunach stadionu Tele2 Arena w Sztokholmie zasiadło 30 tys. fanów MMA.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button