Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Albert Tumenov podpisuje kontrakt z ACB

Utalentowany Albert Tumenov związał się z czeczeńską organizacją Absolute Championship Berkut.

Dynamicznie rozwijająca się czeczeńska organizacja Absolute Championship Berkut kontynuuje ostre zbrojenia, zgarniając z rynku najciekawszych dostępnych zawodników.

Jak poinformował na Instagramie jej właściciel Mairbek Khasiev, szeregi ACB wzmocnił właśnie doskonale znany z UFC półśredni Albert Tumenov (17-4).

25-latek, który w oktagonie wygrał pięć z ośmiu walk, przedzierając się nawet w pewnej chwili do czołowej piętnastki dywizji, już kilka dni temu powiadomił, że otrzymał propozycję nowego kontraktu z UFC, której warunki jednak mu nie odpowiadały.
Ponadto w zeszłym tygodniu z ACB związało się kilku innych znanych zawodników, a wśród nich weteran Bellatora oraz UFC Zach Makovsky (19-8), który może stanowić ciekawe wyzwanie dla mistrza ACB Askera Askarova.

Kontrakt z czeczeńską organizacją podpisał też rywalizujący w kategorii koguciej niepokonany Brazylijczyk Matheus Mattos (10-0-1), który w przeszłości brał udział w TUF 4 Brazil, prezentując tam bardzo efektowny styl walki i ciężkie ręce.

Do Mattosa w kategorii koguciej dołączył też doskonale znany Japończyk Takey’a Mizugaki (21-11-2), który od 2009 roku bił się dla WEC i UFC.

Rozstania z Bellatorem nie opłakiwał zbyt długo uchodzący kiedyś za wielki talent Bubba Jenkins (11-3), który także związał się z ACB, wzmacniając dywizję piórkową.

Ponadto do ACB dołączyli też: półśredni Roberto Neves (8-2), średni Elvis Mutapcic (15-5-1) oraz ciężki Amirkhan Isagadzhiev (2-0)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button