Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatKSWPolskie MMARosyjskie MMA

„Miał podbić UFC, a skończył w KSW” – szef ACA ostro o Albercie Duraevie i KSW

Głównodowodzący ACA Mairbek Khasiev skrytykował Alberta Duraeva, który w zeszłym tygodniu związał się z KSW.

Nie przypadł do gustu szefującemu Absolute Championship Akhmat Mairbekowi Khasievowi wywiad, jakiego Albert Duraev udzielił dziennikarzowi Azamatowi Bostanovowi po podpisaniu kontraktu z KSW.

W opublikowanym na Instagramie obszernym nagraniu Khasiev zarzucił byłemu podwójnemu mistrzowi – Maczeta zdobywał tytuły w kategoriach półśredniej i średniej – że mocno rozminął się z rzeczywistością, zarzucając organizacji, iż nie otrzymywał pieniędzy, na jakie zasługiwał i twierdząc, że w KSW zarobi znacznie więcej.

Szef ACA powiedział – za MMARusContext – że swego czasu spotkał się z Albertem Duraevem, Yusufem Raisovem i Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem i w toku spotkania ustalono, że cała trójka zarabiać będzie $30 tys. za występ, drugie tyle za zwycięstwo oraz dodatkowo 100 tys. rubli (ok. $1,2 tys.) miesięcznie. Khasiev stwierdził, że wszystkie finansowe warunki Duraeva zostały spełnione.

– Ustaliliśmy, że więcej nie będziemy do tego tematu wracać – powiedział szef ACA. – Wszyscy byli zadowoleni. A przynajmniej ty byłeś zadowolony. Na sto procent.
Niespodziewanie jednak, gdy Maczeta miał wrócić do akcji, jego ojciec postawił zaporowe warunki, obwieszczając, że jego syn nie będzie się bił, jeśli kontrakt nie będzie wart $50 tys. / $50 tys.

– Powiedziałem wtedy, że, dobra, niech nie walczy – relacjonował Khasiev. – Pozwólcie mu szukać innych opcji. Zostawiliśmy to. Czas mijał. Każdy zajmował się swoimi sprawami. Próbowałeś podpisać kontrakt z UFC. Słyszeliśmy, że byłeś tego bliski. Potem pojawił się temat kontraktu z Bellatorem. A ostatecznie wylądowałeś w KSW.

– Tyle gadania, tyle plotek, tyle spekulacji – kontynuował Khasiev. – A tymczasem Albert, który miał podbić UFC, skończył w KSW. Wiesz, co to oznacza? Tak jest, gdy człowiek niezadowolony z tego, co ma, dostaje to, na co tak naprawdę zasługuje. I tyle.

– Chcę zadać wam wszystkim pytanie. Tobie też, Albercie. Czy KSW jest naprawdę lepsze od ACA? Nie sądzę. Nie porównywałbym nawet KSW do ACA.Khasiev zwrócił Duraevowi uwagę, aby nie rozsiewał w Internecie nieprawdziwych informacji. Stwierdził, że lepiej nic mówić nic, niż kłamać.

– Albercie – zwrócił się na koniec do byłego mistrza. – Możesz powiedzieć nam, ile wynosi twoja gaża w KSW? Mówiłeś, że jest naprawdę dobra. Powiedz kwotę, a wtedy powiem ci, czy odpowiadała naszej czy nie. Wiem jednak na pewno, że twoja gaża stanowi mniej więcej połowę tego, co ci proponowaliśmy. Pomyśl o tym, chłopcze.

Albert Duraev miał zadebiutować pod sztandarem polskiego giganta przy okazji odwołanej ostatecznie gali KSW 53 w Łodzi. Jego rywalem miał być Abusupiyan Magomedov.

We wspomnianym wywiadzie z Bostanovem Duraev stwierdził, że kontrakt z KSW jest ważny przez rok, przyznając, że nadal chciałby spróbować swoich sił w UFC.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Spytali mnie, ile chcemy” – Marcin Held nie dziwi się, że KSW nie było w stanie przebić oferty PFL

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button