Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Albert Duraev o kolejnej walce: „Na liście jest Piotr Strus – chyba tak się nazywa”

Nowy mistrz kategorii średniej ACB Albert Duraev nie wyklucza pojedynku z Piotrem Strusem w pierwszej obronie pasa.

Czy będziemy mieli pierwszego Polaka z mistrzowskim pasem ACB? Póki co za wcześnie na tego typu prognozy, ale na horyzoncie pojawiła się szansa, aby walczący od niespełna roku dla organizacji Mairbeka Khasieva Piotr Strus doczekał się walki o mistrzostwo w wadze średniej. Takiego scenariusza nie wyklucza nowy mistrz kategorii do 84 kilogramów, a wcześniej też mistrz kategorii półśredniej Albert Duraev.

ACB 77 – wyniki i najlepsze akcje

Popularny Maczeta, który podczas sobotniej gali ACB 77 w Moskwie pewnie uporał się z Vyacheslavem Vasilevskym, rozsiadając się na tronie mistrzowskim, zaraz po swojej walce udzielił krótkiego wywiadu z Octagon Shop, w którym zapytany o nazwisko swojego następnego potencjalnego rywala, wymienił właśnie 29-letniego warszawiaka.

Wiecie sami, że na liście jest Piotr Strus. Chyba tak się on nazywa. Polski zawodnik, dobry, wszechstronny. Wydaje mi się, że spośród pretendentów to on ma pierwszy numer. Ale jeśli mi zaproponują jakąś super walkę z dobrym nazwiskiem, jestem gotów na każde wyzwanie.

Co ciekawe, zaraz po walce jeszcze w klatce nowy mistrz zapewnił, że pozostawiony w pokonanym polu Vasilevsky był godnym przeciwnikiem, ma do niego duży szacunek i jest gotów dać mu rewanż. Czy w związku z taką deklaracją włodarze czeczeńskiej organizacji zdecydują się ponownie dać szansę popularnemu Lodołamaczowi? Wszystko okaże się w najbliższym czasie.

Najprawdopodobniej może stanowić to jedyną przeszkodę dla sklasyfikowanego obecnie na drugim miejscu w rankingu kategorii średniej Piotra Strusa – jeśli ten oczywiście zdecyduje się kontynuować swoją karierę pod banderą ACB.

Innym wariantem byłaby walka o osierocony pas, gdyby Duraev postanowił go zwakować i pójść do UFC. Zapytany jednak o ewentualną przeprowadzkę za ocean, Maczeta odniósł się do niej z dystansem, twierdząc, że póki co nie jest tym zainteresowany, a obecny stan rzeczy go w pełni zadowala.

*****

Wychudzony i wyżyłowany Khabib na trzy dni przed ważeniem – foto

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button