Invicta FCPolskie MMA

Agnieszka Niedźwiedź powalczy o złoto kategorii muszej na Invicta FC 26

Podczas szykowanej na 30 listopada gali Invicta FC 26 Agnieszka Niedźwiedź stanie do najważniejszej walki w karierze, w której na szali znajdzie się pas 125 funtów.

Niepokonana Agnieszka Niedźwiedź (10-0) stanie do walki o złoto kategorii muszej Invicta FC z mistrzynią Jeniffer Maią (14-4-1). Do pojedynku dojdzie 30 listopada podczas planowanej w Las Vegas gali Invicta FC 26.

Na tę chwilę, jak donosi MMAFighting.com, Invicta zgłosiła wniosek do Stanowej Komisji Sportowej w Las Vegas o organizację gali w tej właśnie lokalizacji i w tym terminie. Zostanie on zapewne zaakceptowany podczas wtorkowego posiedzenia Komisji.

22-letnia ledwie Kuma drogę do walki o pas mistrzowski utorowała sobie dwoma zwycięstwami pod banderą Invicty – z Christine Stanley oraz Vanessą Porto. Między te dwie wiktorie wplotła jeszcze jedną, ubijając Samarę Santos podczas gali Ladies Fight Night 4.

Niepokonana od trzech lat Maia, która ma na swoim koncie zwycięstwo nad między innymi Jessicą Andrade, znajduje się na fali pięciu wiktorii. Ostatni raz była widziana w akcji w zeszłym roku podczas wrześniowej gali Invicta FC 19, niejednogłośnie wypunktowując Roxanne Modafferi i tym samym po raz pierwszy broniąc pasa mistrzowskiego.
Co ciekawe, dzień później – 1 grudnia – UFC wyłoni pierwszą mistrzynię kategorii muszej podczas gali wieńczącej reality show The Ultimate Fighter 26.

*****

Sierpem #58 – El Cucuy czy Motown Phenom?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button