ACA 100: Salman Zhamaldaev broni pasa wagi piórkowej – zapowiedź

W piątek wieczorem w Groznym odbędzie się gala ACA 100, którą uświetni starcie o złoto kategorii piórkowej.

Dziś cały dzień w Groznym stoi pod znakiem MMA. Organizacja Absolute Championship Akhmat organizuje bowiem aż dwie gale. Ta poranna ACA 100: Fight Day już trwa i można ją oglądać na żywo tutaj:

W daniu głównym dojdzie do ważnego dla układu sił w wadze średniej starcia pomiędzy Baisangurem Vakhitovem (9-1) i Wendresem da Silvą (13-7).

Natomiast główną galę dnia – tę wieczorną, która rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego – uświetni starcie o pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Salmanem Zhamaldaevem (17-1) i Felipe Froesem (17-4).

Zobacz także: Zlatan zaprasza Khabiba do Matrix Challenge – Dagestańczyk odpowiada

Obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy przed dwoma laty i wówczas to Zhalmadaev wyszedł z pojedynku obronną ręką, pokonując niezwykle w tamtym starciu chyżonogiego Froesa niejednogłośną decyzją sędziowską.

Walczący zawodowo od 2012 roku czeczeński zawodnik przegrał jedną li tylko walkę w karierze, w debiucie ulegając gilotyną mającemu wówczas na koncie już dwanaście zawodowych startów Antunowi Racicowi. Od tamtej pory idzie jak burza, mogąc pochwalić się obecnie serią aż siedemnastu zwycięstw.

Ostatnio ten wyróżniający się doskonałą stójką, mocnymi zapasami i nie lada odpornością oraz sercem do walki 30-latek był widziany w akcji podczas marcowej gali ACA 93 w Petersburgu, gdzie po nieprawdopodobnej 5-rundowej wojnie wypunktował Marata Balaeva, sięgając po tytuł mistrzowski ACA. Poniżej ten właśnie wyniszczający i krwawy pojedynek.

Przeszedłszy pod sztandar ACA – wcześniej wojował dla WFCA – Felipe Froes odniósł dwa zwycięstwa – ubił Saifullę Dzhabrailova i wypunktował Frantza Slioę – torując sobie w ten sposób drogę do rozgrywki mistrzowskiej.

Po nieudanej przygodzie w UFC pod flagą ACA zadebiutuje Magomed Bibulatov (14-2), były mistrz wagi muszej Akhmat. Jego rywalem będzie Josiel Silva (10-3), który ostatnio walczył o tytuł, będąc jednak zmuszonym uznać wyższość Yunusa Evloeva.

O włączenie się do rajdu o pas powalczy były pretendent do złota wagi piórkowej – przegrał w WFCA właśnie z Salmanem Zhamaldaevem – Magomedrasul Khasbulaev (30-8), który stanie w szranki z debiutującym w ACA Alexandre Bezerrą (22-6).

Z kolei na karcie wstępnej do akcji powróci zaprawiony w bojach brazylijski weteran Diego Brandao (24-14), który pójdzie w bój z Dzhihadem Yunusovem (16-4).

Pod banderą czeczeńskiej organizacji zadebiutuje też powracający do klatki po ponad 2-letniej przerwie Jesse Taylor (31-15), mierząc się z Ustarmagomedem Gadzhidaudovem (10-5).
Galę można oglądać na żywo na stronie TVP Sporttutaj. Karta główna od godziny 21:00.

Rozpiska ACA 100

Walka wieczoru

66 kg: Salman Zhamaldaev (17-1) vs. Felipe Froes (17-4) – p pas wagi piórkowej

Co-main event

57 kg: Magomed Bibulatov (14-2) vs. Josiel Silva (12-2)

Karta główna

77 kg: Fernando Gonzalez (27-17) vs. Abubakar Vagaev (16-3)
66 kg: Magomedrasul Khasbulaev (30-8) vs. Alexandre Bezerra (22-6)
77 kg: Beslan Isaev (38-10) vs. Bekzod Nurmatov (11-1)

Karta wstępna

70 kg: Diego Brandao (24-14) vs. Dzhihad Yunusov (16-4)
57 kg: Rasul Albaskhanov (9-3) vs. Jose Maria Tome (38-8)
84 kg: Ibragim Magomedov (4-0) vs. Abdul-Rahman Dzhanaev (11-1)
77 kg: Jesse Taylor (31-15) vs. Ustarmagomed Gadzhidaudov (10-5)
57 kg: Imran Bukuev (9-1) vs. Alan Gomes De Castro (12-1)
93 kg: Amirkhan Guliev (9-1) vs. Asylzhan Bakhytzhanuly (9-1)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply