Bez kategoriiUFC

A jednak! Jamahal Hill zmienia zdanie w temacie zapasów w walce z Alexem Pereirą na UFC 300!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jamahal Hill zabrał głos nt. aspektów zapaśniczo-parterowych w walce z Alexem Pereirą na UFC 300.

Jeszcze kilka miesięcy temu zirytowany głosami fanów poddających w wątpliwość jego stójkowe umiejętności Jamahal Hill zapowiadał, że w potencjalnej walce z Alexem Pereirą nie skorzysta z zapasów i parteru.

– Zapamiętajcie sobie dokładnie te słowa: nie planuję go obalać, nie planuję żadnych zapasów – powiedział wtedy w jednym z nagrań opublikowanych na swoim kanale YT. – Zamierzam tam wyjść i bić się z nim tam, gdzie uważacie, że jest taki nieziemsko dobry, bo gość robił kickboxing, a ja nie robiłem. Ale to zupełnie inny sport! Kickboxing to kickboxing, a MMA to MMA. Robię MMA od lat. Wychowałem się na MMA.

– Gdy dojdzie do walki, znokautuję go – w stójce! A gdy to zrobię, wygarnę wam to wszystkim i każdemu z osobna, prosto w twarz!

Okazuje się tymczasem, że na mieście inne są już treście

W sobotę Jamahal Hill zmierzy się z Alexem Pereirą w walce wieczoru jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas. Dla Amerykanina będzie to powrót do oktagonu po czternastu miesiącach przerwy – rozbił wtedy na pełnym dystansie Glovera Teixeirę, sięgając po pas 205 funtów – i zerwaniu ścięgna Achillesa.

W środę Amerykanin gościł w podcaście Renato Moicano i Gilberta Burnsa, w którym zapytano go, czy spodziewa się, aby to Poatan spróbował w sobotę obaleń.

– Jest taka możliwość – odparł Jamahal. – To walka. Spodziewam się, że odwoła się do wszystkiego, co posiada w swoim arsenale, aby wygrać tę walkę. Dokładnie to samo zamierzam zrobić ja.

– Wychodzę i walczę w takim stylu, w jakim walczę. Nie jestem… Plan na walkę dostosowujesz oczywiście pod rywala, ale czy to znaczy, że będę… Nie, bracie. Mam sprawne ręce. Biję się w stójce od dawien dawna. Od naprawdę dawna. Prawdopodobnie dłużej niż on, ewentualnie tyle samo. Chociaż w sumie jest ode mnie starszy, więc…

– No ale biję się przez całe życie. Układam gości do snu przez całe, ku*wa, życie. Nie ma znaczenia, czy to walka jeden na sześciu, jeden na dziewięciu, jeden na czterech. Bez znaczenia. Mam to we krwi.

Przytoczone wyżej słowa nieszczególnie przypadły jednak do gustu Durinho. Brazylijczyk postanowił zatem zapytać Amerykanina wprost – czy istnieje szansa na to, aby sam jednak poszedł po obalenie, czy też kategorycznie taki scenariusz wyklucza?

– Nie planuję tego – odpowiedział Hill. – Nie planuję obaleń. Gdy ostatnio sprawdzałem, mój plan na walkę tego nie przewidywał.

– Jednocześnie jednak jestem zawodnikiem MMA i jestem wszechstronny. Jeśli więc pojawi się okazja na obalenie i uznam, że może zapewnić mi ono zwycięstwo, tak, zrobię to. Na sto procent.

– Posiadam pełen pakiet. Mogę robić wszystko.

Szczegółową analizę walki oraz typ na zwycięzcę przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button