Wyniki UFC Vegas: kuriozalne poddanie, Greene odklepał Villante – VIDEO

Maurice Greene wygrał z Gianem Villante przez poddanie w trzeciej rundzie.

Po chaotycznej walce Maurice Greene (9-4) poddał w trzeciej rundzie Giana Villante (17-12) podczas gali UFC Vegas.

Od początku walki Greene starał się wykorzystywać swoją przewagę zasięgu, utrzymując Villante na dystans – głównie kopnięciami bocznymi, kopnięciami na kolana i prostymi, z których jednak wiele pruło powietrze. Villante niewiele sobie co prawda robił z tych ataków, nieustannie starając się wywierać presję, ale jego aktywność pozostawiała wiele do życzenia. Zdzielił jednak Greene’a serią dobrych lowkingów i nawet na chwilę naruszył go frontalen na korpus. Czarnoskóry zawodnik był jednak znacznie aktywniejszy.

W drugiej odsłonie Greene nieco podkręcił tempo, atakując z większą intensywnością. Villante jednak cały czas pozostawał w grze. Niskimi kopnięciami sprawiał rywalowi coraz więcej problemów. Proste Greene’a, długimi fragmentami miotającemu się przy ogrodzeniu, rzadko dochodziły celu – pomimo jego przewagi zasięgu.

W ostatniej rundzie walkę na chwilę przerwano z powodu faulu Greene’a, który wsadził rywalowi palce w oczy. Po wznowieniu Greene rozochocił się, próbując superman puncha – i skończył posłany na deski, inkasując soczystą kontrę sierpem. Villante rzucił się za naruszonym rywalem, rozpuszczając uderzenia – kilka z nich weszło czysto i wydawało się, że Gian jest o włos od przekonania sędziego do przerwania walki.

Greene przetrwał jednak nawałnicę, ale pozostał na plecach. Tam w pewnej chwili zaatakował… trójkątem rękami. Niespodziewanie znajdujący się w półgardzie Villante – okrutnie już zmęczony – poddał walkę!

Maurice Greene przerwał w ten sposób czarną serię dwóch porażek, najprawdopodobniej ratując się przed zwolnieniem.

Dla Giana Villante jest to druga z rzędu przegrana i trzecia w ostatnich czterech występach.