Henry Cejudo ekspresowo zdemolował TJ-a Dillashawa – VIDEO

Bez zmian na tronie wagi muszej! Henry Cejudo obronił pas mistrzowski, podczas gali UFC on ESPN+ 1 pokonując czempiona 135 funtów TJ-a Dillashawa.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 1 w Brooklynie mistrz wagi muszej Henry Cejudo (14-2) obronił złoto przed oktagonowymi i historycznymi zapędami TJ-a Dillashawa (16-4), zwyciężając przez ekspresowy nokaut w ledwie 32 sekundy.

Cejudo wszedł w walkę wybornie, częstując odwrotnie ustawionego Dillashawa srogim kopnięciem na korpus i ciosem na głowę. TJ odpowiedział dwoma lowkingami na wysokości łydki. Cejudo agresywniejszy, rusza do ataku. Mistrz 135 funtów czaruje, pochyla się i… dostaje kopnięcie na głowę, które na jego szczęście nie trafia czysto. Cofa się pod siatkę, odchodzi do boku, czai się, opuszcza ręce. Rusza z podwójnym lewym pod prawego, ale nie trafia – zostaje odepchnięty, przewraca się. Szybko wstaje, ale Henry atakuje kopnięciem na głowę – przez rękę, ale weszło! TJ próbuje odchodzić do swojej prawej, ale nacierający Cejudo trafia go soczystym prawym w okolice czubka głowy! TJ składa się jak scyzoryk, pada na deski! Cejudo rozpuszcza bomby z góry! Sędzia gotowy do przerwania! Dillashaw próbuje wstawać, chwytać nogę Cejudo, ale ten utrzymuje go na dole, obija! W końcu TJ toruje sobie drogę na górę, ale od razu inkasuje serię bomb, po których pada na deski ponownie, okrutnie zamroczony! Cejudo na nim, kanonada uderzeń! Killashaw próbuje się podnosić, chwytać rywala, ale sędzia uznaje, że wystarczy!

Po wszystkim Henry Cejudo wyraził pełną gotowość do rewanżu z TJ-em Dillashawem – ale w kategorii koguciej.

Killashaw z kolei stwierdził, że przerwanie sędziego było przedwczesne – i tak naprawdę zwycięstwo zostało mu odebrane przez sędziego.