TUFUFC

Zwycięzca TUF 24 powalczy o pas mistrzowski UFC

Organizacja UFC ujawniła pierwsze informacje na temat wprowadzającego masę nowości 24. sezonu The Ultimate Fighter.

UFC poinformowało o szczegółach nowego, 24. sezonu serii The Ultimate Fighter.

W TUF 24 rywalizować będą zawodnicy kategorii muszej, a zwycięzca turnieju dostanie automatycznie walkę o pas mistrzowski kategorii muszej z fighterem, który będzie go wówczas dzierżył – czyli zwycięzcą zaplanowanego na 23 kwietnia na gali UFC 197 starcia pomiędzy Demetriousem Johnsonem i Henrym Cejudo.

Eliminacje do programu odbędą się już 25 kwietnia w Las Vegas. Kandydaci muszą mieścić się w przedziale wiekowym 21-34, posiadać co najmniej trzy zawodowe walki i dodatni bilans. Podczas eliminacji zawodnicy będą demonstrować swoje umiejętności grapplerskie i uderzać w tarcze.

Pierwszy odcinek TUF 24 zostanie wyemitowany 31 sierpnia na kanale FOX Sports 1. Finałowa gala, na której zwycięzca sezonu zmierzy się z mistrzem kategorii muszej, odbędzie się w grudniu.

Tym razem finał turnieju nie odbędzie się na gali UFC – jak to bywało wcześniej – ale w ostatnim odcinku sezonu. Nie pojawią się też rywalizujący ze sobą trenerzy – zamiast tego w ich rolę wcielać będą się „światowej klasy trenerzy, zaproszeni trenerzy i byli rywale aktualnego mistrza, którzy na przestrzeni całego sezonu będą pomagać uczestnikom w opracowaniu planu na pokonanie mistrza”.

Jak podobają Wam się zmiany?

Powiązane artykuły

Back to top button