„Zwracam się do wszystkich fanów Khabiba” – Jones kontynuuje medialną kampanię wymierzoną w Khabiba

Nie dają spokoju Jonowi Jonesowi sobotnie wypowiedzi Khabiba Nurmagomedova na temat rankingu P4P UFC.

Gdy po trzeciej obronie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej – w walce wieczoru poddał w drugiej rundzie Justina GaethjeKhabib Nurmagomedov ogłosił zakończenie kariery, apelując do organizatorów, aby umieścili go na pierwszym miejscu rankingu P4P, Jon Jones zirytował się nie na żarty.

Oburzony, były kingpin 205 funtów poświęcił cały wieczór na Twitterze, przekonując, że grzechem okrutnym niebu obrzydłym byłoby umieszczenie Dagestańskiego Orła nad nim w rankingu P4P.

Pomimo sobotniej tyrady w poniedziałek Amerykanin wrócił do tematu raz jeszcze, publikując nagranie poświęcone podważaniom dokonań Dagestańczyka i gloryfikowaniem własnych.
– Zwracam się do wszystkich fanów Khabiba – powiedział, szczerząc wesoło zęby. – Piętnaście moich walk o pas i cztery walki o pas waszego gościa. I wy naprawdę chcecie rozmawiać o tym, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii? Żartujecie, prawda? Piętnaście do czterech… Robicie sobie żarty?

Na tym Bones nie poprzestał. Wskazał bowiem jedynego zawodnika, który mógłby – przy wyjątkowo sprzyjających okolicznościach – zbliżyć się do jego osiągnięć.

– Jedyny zawodnikiem, który mógłby wrócić i potencjalnie zaatakować mój rekord i moje dokonania w UFC, jest prawdopodobnie Georges Saint-Pierre – stwierdził. – Musiałby jednak wrócić i wygrać dwie walki mistrzowskie, żeby zrównać się ze mną.

– A ja nawet nie jestem na emeryturze! Mam dopiero 33 lata! Przede mną cały kolejny rozdział!

– Oszaleliście. Ale kocham was bardzo. Życzę wam miłego dnia.Gdy wydawało się, że Jones przekazał już wszystko, co miał do przekazania,

– Piętnaście tytułów mistrzowskich do czterech… – zadumał się ponownie. – I wszyscy podnosicie ten argument, że „bardziej dominował w walkach”? Gość dopiero niedawno zaczął się bić z elitą. Wyobrażacie sobie, co ja zrobiłbym z gościem z dziesiątego miejsca w rankingu?

Czy medialna kampania Jona Jonesa przyniesie skutek i zachowa on pierwsze miejsce w rankingu P4P UFC, przekonamy się już za kilka godzin. We wtorek bowiem światło dzienne ujrzą zaktualizowane po sobotniej gali UFC 254 rankingi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply