KSWPolskie MMA

Zuriko Jojua zdominował zapaśniczo Antuna Racicia!

Zuriko Jojua nadal nie do zatrzymania pod sztandarem KSW – tym razem sponiewierał zapaśniczo Antuna Racicia.

Świetnie dysponowany Zuriko Jojua (9-1) odniósł podczas gali KSW 76 w Grodzisku Mazowieckim bardzo cenne zwycięstwo, pokonując jednogłośnie byłego mistrza wagi koguciej Antuna Racicia (26-11-1).

Pierwsza runda walki była wyrównana. Toczyła się przede wszystkim w obszarze klinczersko-zapaśniczo-parterowym. Wydawało się, że odrobinę dłużej walkę kontrolował Zuriko Jojua.

Druga odsłona należała bezwzględnie do Gruzina, który szybko obalił Chorwata, później przez kilka minut kontrolując i okolicznościowo obijając go przy ogrodzeniu.

W trzeciej odsłonie to Racić zainicjował zapasy – z powodzeniem. Przyszpilił Jojuę do ogrodzenia, dwa razy go przewrócił. Rzecz w tym, że Gruzin wracał dobrze na nogi, choć miał problemy z ucieczką spod ogrodzenia, przyszpilony doń przez rywala.

W połowie rundy Gruzin w końcu się wydostał, a następnie sam obalił Chorwata. Co prawda Racić zdołał z czasem wrócić na nogi, ale szybko został ponownie obalony.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie byli jednogłośni, wskazując w stosunku 3 x 30-27 na odnoszącego drugie zwycięstwo z rzędu Zuriko Jojuę.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.