Polskie MMAUFC

„Zostaliśmy tylko ja, Joanna i Andrei” – co łączy Conora z Polką i Białorusinem? Irlandczyk przytoczył ciekawy fakt!

Conor McGregor, Joanna Jędrzejczyk i Andrei Arlovski – co ich łączy? Irlandczyk wyjaśnia!
W udzielonym wczoraj The MacLife wywiadzie były mistrz kategorii piórkowej i lekkiej UFC Conor McGregor zapowiedział marsz po trzecie złoto, tym razem wskazując na tron kategorii półśredniej, na którym od kilku lat zasiada Kamaru Usman.

Irlandczyk nie ma wątpliwości, że Nigeryjczyk nie stanowiłby dla niego żadnego zagrożenia – bo jest już leciwy, bo walczy z klasycznej pozycji, bo jego gra oparta jest na lewym prostym, bo jest nieporadny w stójce, bo nie stanowi zagrożenia pod kątem poddań oraz uderzeń z góry.
Rozprawiając o tytule mistrzowskim, Irlandczyk zwrócił też uwagę na osobliwy fakt dotyczący wprowadzonego trzy lata temu nowego pasa mistrzowskiego UFC, wyjaśniając, co wspólnego mają z nim… Joanna Jędrzejczyk i Andrei Arlovski!

– Chcę tego pasa – powiedział Conor. – Chcę tego złota, które jest ozdobione trójkolorową flagą irlandzką. To z mojego powodu jest na tym pasie UFC. Nie mogę się więc doczekać, aby położyć ręce na tym pasie.

– Jest tam osiem flag różnych krajów, które symbolizują pierwsze osiem krajów, które zdobyły tytuł UFC. Irlandia jest jednym z nich.– Jestem jedynym… W zasadzie to jestem ja, Joanna Jędrzejczyk z Polski i Andrei Arlovski z Białorusi. Białorusin Andrei Arlovski też nadal walczy. Jesteśmy ostatnią trójką, która do dzisiaj nadal rywalizuje i może zdobyć pas mistrzowski UFC. Pas, na którym jestem bezpośrednio odpowiedzialny za umieszczenie naszej flagi, więc…

– Joanna mogłaby… Andrei Arlovski prawdopodobnie mógłby walczyć (o pas). Nie wiem. To szalona gra. Mógłby się przecisnąć (do walki o pas). Tak czy inaczej została nas tylko trójka, która nadal rywalizuje.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Brazylia – Murilo Bustamante. Holandia – Bas Rutten. Anglia – Michael Bisping. Stany Zjednoczone… Dan Severn? Mark Coleman może? Jakie jeszcze flagi tam są? Jest jeszcze kilka… Tak czy inaczej ostatnimi trzema aktywnymi zawodnikami jesteśmy ja, Joanna i Andrei Arlovski. I zamierzam zdobyć ten pas. Zdobędę go.

Poza wymienionymi wyżej przez Irlandczyka flagami – za tę amerykańską odpowiada Mark Coleman – na pasie mistrzowski znajduje się jeszcze kanadyjska. Wszystko za sprawą Carlosa Newtona, który w 2001 roku poddał Pata Mileticha, sięgając po tron wagi półśredniej.
Przywołana przez Irlandczyka Joanna Jędrzejczyk nadal nie składa broni w walce o powrót na tron. Celuje obecnie w rewanżowe starcie z Zhang Weili, które niewątpliwie może stanowić dla niej trampolinę do pojedynku o złoto ze zwyciężczynią mistrzowskiej potyczki Rose Namajunas z Carlą Esparzą.

Rozpędzony serią trzech zwycięstw Andrei Arlovski, który wygrał też pięć z ostatnich sześciu walk, nie jest natomiast sklasyfikowany w Top 15 wagi ciężkiej. Szanse 43-latka na powrót do walki o najwyższe laury wydają się iluzoryczne.

Cały wywiad z Conorem McGregorem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button