Rosyjskie MMAUFC

Został współwłaścicielem UFC? Podpisał kontrakt piłkarski? Khabib wyjaśnia!

Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat ostatnich doniesień, wedle których został współwłacicielem UFC i podpisał zawodowy kontrakt piłkarski.

Nie schodzi z medialnych czołówek były niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov.
W ostatnich dniach gruchnęły niecodzienne doniesienia na temat Dagestańczyka. Mianowicie miał on podpisać zawodowy kontrakt z klubem piłkarskim Dinami Machaczkała – to po pierwsze. A po drugie miał też zostać współwłaścicielem UFC.
I właśnie między innymi o te dwie kwestie zapytano Dagestańskiego Orła podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę w Moskwie. Jak się okazało, obie informacje zostały delikatnie wyolbrzymione…

– Czy zamierzał pozyskać akcje UFC? – powiedział Khabib. – Już je posiadam, bo są na giełdzie. Nie jest tego wiele, ale posiadam pewną część. Widzę w UFC duży potencjał.

– Czy otrzymałem te akcje, czy musiałem je kupić? Nie jestem wielkim fanem podarunków, więc bardziej odpowiednio byłoby powiedzieć, że je kupiłem.

Firma Endeavor – właściciel UFC – zebrała w ofercie publicznej $511 milionów, debiutując na giełdzie w kwietniu tego roku. Jej akcje są tym samym dostępne dla inwestorów prywatnych.Jak natomiast ma się sprawa z karierą piłkarską, którą rzekoma zamierza rozpocząć Nurmagomedov?

– Mam przyjacielskie relacje z Dinamo Machaczkałą – powiedział. – Wspieram ten klub w każdy możliwy sposób. Gdy jestem w Machaczkale, chodzę na mecze, oglądam, ale nie mam jeszcze planów pojawienia się na boisku, bo więcej czasu spędzam w powietrzu niż na ziemi.
– Nie podpisałem więc kontraktu, ale mam bardzo bliskie relacje z klubem od bardzo dawna, więc mogę zadebiutować w dowolnym momencie, jeśli mam być szczery. Wszystko będzie zależeć od sytuacji. Musiałbym jednak wcześniej zrzucić trochę wagi, żeby wszedł na mnie strój piłkarski. Pięć kilogramów należałoby zgubić.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kilka miesięcy temu w podobnym tonie o Khabibie Nurmagomedovie wypowiedział się jego serdeczny druh Islam Makhachev. Stwierdził, że były mistrz UFC obecnie nadaje się wyłącznie na bramkę.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button