KSWUFC

„Zobaczymy, co będzie, gdy trafi na zawodnika, który umie się bić” – Roberto Soldić zabrał głos nt. Khamzata Chimaeva

Podwójny mistrz KSW Roberto Soldić przyznał, że jest pod wrażeniem występów Khamzata Chimaeva, choć czeka, aż trafi on na mocniejszego rywala niż dotychczas.
Podczas gdy nad Wisłą furorę robi Roberto Soldić, świat tonie w zachwytach nad zawodnikiem w jednym co najmniej aspekcie do Chorwata podobnym – także z powodzeniem wojującym w kategoriach półśredniej i średniej Khamzatem Chimaevem.
I to właśnie o Czeczena – z którym być może w przyszłości stanie w szranki w oktagonie UFC – zapytano Roberto Soldicia w wywiadzie, jakiego niedawno udzielił Igorowi Lazorinowi.

– Naprawdę szybko się wybił – powiedział Robocop. – Dał naprawdę dobre walki. Dobry zapaśnik.

– Był kiedyś w UFD Gym i trenował z Abusem Magomedovem, moim sparingpartnerem. Nie trenowałem wtedy z nim. Chyba byłem wtedy w Kanadzie w Tristar u trenera Firasa Zahabiego.

– Słyszałem jednak, że to mocny zapaśnik. Imponujące jest, jak sobie teraz radzi, co robi z przeciwnikami.

– Do tego sposób, w jaki się wypowiada. Amerykańscy fani lubią gadulstwo. On jednak potwierdza to też w walce. Pokazuje duże umiejętności.– Zobaczymy, co będzie, gdy trafi na sklasyfikowanego wyżej rywala. Zawodnika, który umie się bić.

– Ta ostatnia walka z Jingliangiem Li też była imponująca. Gość nie trafił go nawet jednym ciosem, więc… Tak, jest dobry.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Niepokonany w zawodowej karierze Czeczen może pochwalić się czterema dominującymi zwycięstwami pod sztandarem UFC. Ostatnio był widziany w oktagonie w październiku ubiegłego roku, deklasując Jinglianga Li.

Nie wiadomo póki co, kiedy Wilk powróci do akcji. Wśród jego potencjalnych rywali wymienia się między innymi Gilberta Burnsa, Neila Magny’ego, Belala Muhammada czy nawet Colby’ego Covingtona.
Potencjalne starcie Czeczena z opromienionym brutalnym zwycięstwem nad jego pobratymcem Roberto Soldiciem – kilka tygodni temu zmasakrował Mameda Khalidova – jest póki co melodią przyszłości, ale… Mając na uwadze, że kontrakt Chorwata z KSW obejmuje jeszcze tylko jedną walkę i dobiega końca w sierpniu tego roku, nie sposób wykluczyć scenariusza, w którym w drugiej połowie roku Robocop debiutuje w oktagonie UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button