UFC

„Zmieni się w zapaśnika!” – Chikadze przekonany, że Barboza będzie „w szoku”, gdy zobaczy różnicę klas w stójce

Nie brakuje pewności siebie Gidze Chikadze przed sobotnim starciem z Edsonem Barbozą.

W sobotni wieczór w Las Vegas Giga Chikadze stanie do najważniejszej walki w swojej zawodowej karierze. W daniu głównym gali UFC Fight Night rozpędzony serią sześciu zwycięstw w oktagonie Gruzin zmierzy się z Edsonem Barbozą.
– To wielka sprawa dla mnie, dla mojego kraju i ogólnie po prostu duża walka – powiedział Giga w rozmowie z BJPenn.com. – Jednak traktuję ten pojedynek jako po prostu kolejny na drodze do mojego marzenia, jakim jest mistrzostwo UFC.

– Chciałem walczyć z kimś z Top 5, ale Edson to nawet większe nazwisko niż niektórzy z Top 5, więc jeśli go pokonam, przede mną będą wyłącznie największe walki z najlepszymi na świecie.
Gruzin był ostatnio widziany w akcji w maju, potrzebując ledwie 63 sekundy, aby rozprawić się z Cubem Swansonem. Skończył zaprawionego w bojach Amerykanina kopnięciem na korpus.

Podobny los wróży też mogącemu pochwalić się dwoma z rzędu wiktoriami – z Makwanem Amirkhanim i Shanem Burgosem – Edsonowi Barbozie.

– Myślę, że spróbuje mnie obalić – ocenił. – Zacznie w stójce, ale gdy zobaczy różnice poziomów, jakie nas dzielą, spróbuje obalać. Będzie w szoku, gdy zda sobie sprawę, o ile lepszym uderzaczem jestem, gdy zobaczy, że jesteśmy na kompletnie innym poziomie. Zmieni się w zapaśnika i spróbuje mnie obalić.

Chikadze zapewnił, że zdaje sobie sprawę z atutów Brazylijczyka, ale jest też przekonany, że posiada wszelkie niezbędne narzędzia, aby go ich pozbawić.– Ma bardzo dobre kopnięcia na łydkę i obrotówki – stwierdził. – Ale sam wiem, jak z nich korzystać, a potrafię też je kontrować. Mój lewy prosty jest bardzo dobry i po prostu widzę wiele okazji, aby go ustrzelić.

– Będę zmieniał ustawienie i odnajdę te okazje. Nie będę jednak robił niczego na siłę. Czasami, gdy za wszelką cenę szukam nokautu, nie nadchodzi. Wejdę tam i będę sobą. Będę robił swoje, będę eksplozywny, gdy będzie trzeba. Wygram tę walkę w spektakularnym stylu.
33-latek przyznał, że oczami wyobraźni widzi się już w roli rezerwowego do zaplanowanej na 25 września mistrzowskiej walki w 145 funtach pomiędzy Alexandrem Volkanovskim i Brianem Ortegą. Wcześniej musi tylko dopełnić formalności, pokonując Edsona Barbozę…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Myślę, że szybko by Giga schował uśmiech do kieszeni, gdyby własnie na początku Edek sterrroryzował obaleniem Chikadze, nawet jeśli miałaby być to akcja tylko ku przestrodze, że na każdą płaszczyznę Gruzin musi być przygotowany. Typowi strajkerzy czasem totalnie zapominają się w walce na nogach, że to MMA , a nie kickboxing.

Dodaj komentarz

Back to top button