KSWPolskie MMA

„Żenujący żart” – Szymon Kołecki krytycznie o staredownie z Akopem Szostakiem

Wygląda na to, że Szymon Kołecki nie do końca zrozumiał intencje Akopa Szostaka, który na staredown przed walką przybył ze stołeczkiem.

Kilka lat temu w Londynie na staredown przed walką z mierzącym ponad dwa metry Alexandrem Volkovem były mistrz wagi ciężkiej UFC Fabricio Werdum przybył z krzesełkiem. Podczas spotkania oko w oko wdrapał się na nie, co wywołało rozbawienie Rosjanina i publiczności.
W piątek w Warszawie podobnym tropem poszedł Akop Szostak, który w walce wieczoru sobotniej gali KSW 62 skrzyżuje rękawice z Szymonem Kołeckim.
Dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów zachwycony jednak takim żartem rywala nie był. Gdy tylko ten wdrapał się na stołek, Kołecki odwrócił wzrok, kierując go w stronę publiki.

Zapytany po medialnej prezentacji w rozmowie z Igorem Marczakiem z PolsatSport.pl, jak podobał mu się pomysł reprezentanta WCA Fight Team, Szymon Kołecki skomentował go ostro, oceniając, że rywal chciał wyśmiać jego wzrost.

– Dla mnie był to żenujący żart – powiedział. – Nie należę do wysokich w tej kategorii wagowej. Dlatego nie wiem, dlaczego miałby być podstawiany stołek dla uwidocznienia różnicy wzrostu. Jestem raczej poniżej średniej w tej kategorii wagowej, tak że w ogóle nietrafiony.

Dziennikarz wyjaśnił Szymonowi, że nie chodziło raczej o naśmiewanie się z jego wzrostu, ale o dystans Akopa do swojego wzrostu.– Jak chce, ma do tego prawo – stwierdził Szymon. – Pokazał. Jego wybór.

Kołecki stwierdził, że nie miał problemów ze zmieszczeniem się w limicie kategorii półciężkiej. Wystarczyło mu kilka minut w saunie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Szacuje, że w klatce będzie miał po swojej stronie przewagę około 5-6 kilogramów. Wniesie do walki około 99 kilogramów.

Jak natomiast przebiegły przygotowania?

– Nie było niczego, co wymagałoby specjalnego szlifu – powiedział. – Akop jest zawodnikiem przekrojowym i też przekrojowo trenowałem wszystkie płaszczyzny.
Artykuły poświęcone KSW 62

Typowanie gali

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button