UFC

Zdemolował Smitha, rzucił wyzwanie Pereirze! Khalil Rountree wyjaśnia, dlaczego jego walka z mistrzem ma sens!

Khalil Rountree Jr. wyjaśnił, dlaczego jego zestawienie z mistrzem wagi półciężkiej UFC Alexem Pereirą ma teraz sens.
W co-main evencie sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas Khalil Rountree Jr. odniósł najcenniejsze w zawodowej karierze zwycięstwo, demolując i w trzeciej rundzie kończąc byłego pretendenta do złota kategorii półciężkiej Anthony’ego Smitha, który wziął walkę w zastępstwie za Azamata Murzakanova.

W wywiadzie udzielonym w oktagonie po zwycięstwie War Horse nieoczekiwanie zaprosił w oktagonowe tany… Mistrza wagi półciężkiej Alexa Pereirę. Podczas konferencji prasowej po gali wyjaśnił, dlaczego konfrontacja z brazylijskim rębajłą ma sens.
– Posiada pas i na niego zasługuje – podkreślił Amerykanin. – Gość pracuje ciężko. Były mistrz wagi średniej, teraz mistrz w półciężkiej. Nigdy nie wyzywam ludzi do walki. Myślę, że nigdy nie znajdziecie żadnego materiału, w którym wyzywałbym kogokolwiek do walki.

– Jednak wiedziałem, że jeśli pokonam Anthony’ego Smitha, awansuję do Top 10. Wiem, jak działają rankingi. Skoro jestem 12., to jeśli pokonam tego, to będzie to i tamto… Po prostu wiem, że aby w ogóle poruszyć temat mistrzowski, muszę być w Top 10.

– Przyjmijmy, że trafię na 10. miejsce. Nie na 8., na którym był Anthony. Ok. Jeśli jednak popatrzeć od miejsca 9. w górę, to moim zdaniem i zdaniem fanów najbardziej ekscytującym zestawieniem byłoby moje z Pereirą. Tak to oceniam po komentarzach, które widziałem i tego typu rzeczach. Gdy Alex wygrał, ludzie zaczęli mnie wszędzie oznaczać.

– Uważam więc po prostu, że ma to sens. Dwaj dynamiczni i bijącym mocno uderzacze. Nie planuję żadnych obaleń. Nie wydaje mi się, abym w swojej karierze kiedykolwiek poszukał obalenia. Nie sądzę też, aby on szukał jakichkolwiek obaleń, bo to wojownik. Mielibyśmy więc dwóch eksplozywnych uderzaczy… A teraz będę w Top 10. Po prostu moim zdaniem ma to sens.

– Codziennie ciężko pracuję. Jestem gotowy na wszystko. Nie jest tak, że mówię „dawać mi tę walkę teraz, bo jej chcę!”. Jednak… Po prostu uważam, że ma sens. Tak to widzę.

Pokonując Lwie Serce, sklasyfikowany dotychczas na 12. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Khalil Rountree odniósł piąte z rzędu zwycięstwo, w tym czwarte przez nokaut. Amerykanin jest niepokonany od stycznia 2021 roku, gdy uległ jednogłośną decyzją Marcinowi Prachnio.Alex Pereira sięgnął po tytuł mistrzowski w listopadzie, nokautując w drugiej rundzie Jiriego Prochazkę. Pierwotnie Brazylijczyk celował w szybki powrót do oktagonu, ale później zdanie zmienił, wyrażając gotowość na to, aby poczekać na namaszczonego na jego przeciwnika na pierwszą obronę pasa Jamahala Hilla.

This poll has ended (since 22 days).

Alex Pereira vs. Khalil Rountree Jr. - kto wygrałby?

Alex Pereira
87.91%
Khalil Rountree Jr.
12.09%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button