UFC

Zawieszenia medyczne po UFC on FOX 29 – Dustin Poirier z możliwą półroczną przerwą

Komisja Boksu i MMA w Arizonie ujawniła zawieszenia medyczne dla zawodników, którzy wystąpili w Glendale podczas gali UFC on FOX 29.

Aż sześcioro uczestników sobotniej gali UFC on FOX 29 w Glendale otrzymało półroczne zawieszenia medyczne, o czym doniósł portal MMAJunkie.com, powołując się na informacje z Komisji Boksu i MMA w Arizonie.
Wśród zawieszonych na 180 dni znalazł się Dustin Poirier z powodu możliwej kontuzji prawego kolana. Przypomnijmy jednak, że dwa dni po walce Diament w programie The MMA Hour stwierdził, że prawdopodobnie nie doszło do żadnego poważnego uszkodzenia kolana – a jedynie mocnej opuchlizny utrudniającej ruchy.

180 dni zawieszenia otrzymali także Tim Boetsch, Cortney Casey, John Moraga, Rick Rainey oraz Lauren Mueller. Nie znaczy to oczywiście, że wymienieni zawodnicy nie mogą wrócić wcześniej – mogą, jeśli otrzymają zielone światło od lekarzy.

Drugi bohater walki wieczoru Justin Gaethje został zawieszony na 45 dni.

60-dniowe zawieszenie otrzymał Krzysztof Jotko, który przegrał przez nokaut z Bradem Tavaresem (45 dni). Z kolei bez szwanku z wygranej drugą w historii oktagonu omoplatą walki z Arjanem Bhullarem wyszedł Adam Wieczorek, który nie może trenować przez 7 dni.

*****

Marcin Tybura vs. Stefan Struve w planach na UFC Fight Night w Hamburgu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button