UFC

„Za każdym razem gdy walczę, dzieci będą leczone” – Bryce Mitchell przekaże połowę gaży na chore dzieci

Bryce Mitchell zrobił furorę nie tylko przed galą UFC 272 – nagranie, na którym opowiada o wojnie Rosji z Ukrainą, obiegło cały świat – ale także po niej.
Zdemolowawszy Edsona Barbozę na pełnym dystansie, Bryce Mitchell uściskał klęczącego jeszcze Brazylijczyka, następnie wspólnie z nim odmawiając krótką modlitwę.

W wywiadzie po gali odmieniony Amerykanin – podczas ponad rocznej nieobecności w oktagonie odnalazł w swoim życiu Boga, czynienie dobra od tego czasu stawiając sobie za priorytet – zapowiedział wsparcie dla chorych dzieci w swoim rejonie.
– Jestem wojownikiem Boga, nie lękam się żadnego człowieka – powiedział, natchniony. – Żyję tym i oddycham, Joe. To nie jest dla mnie tylko sport. Jestem do tego stworzony.

– Kocham was wszystkich w Arkansas na śmierć i życie. Wspieracie mnie od dziesięciu lat, a ja nic dla was nie zrobiłem. Zamierzam wam jednak pokazać, że nie tylko w ranieniu ludzi jestem dobry. Potrafię też pomagać ludziom.

– Połowa mojej gaży – 45 tys. dolarów – idzie do chorych dzieci z Arkansas, które nie mają nadziei. My będziemy ich nadzieją! W imię Boga dzieci te będą uleczone!

Okazało się natomiast, że gestem wykazał się też Dana White. Sternik amerykańskiego giganta przekazał bowiem zawodnikowi, aby ten zatrzymał dla siebie rzeczone $45 tysięcy – bo sam wpłaci je na wskazany przez Thuh Nasty’ego cel.– I tak przekażę jakieś pieniądze – powiedział podczas konferencji prasowej po gali Bryce. – (White) powiedział, żebym nic nie przekazywał, bo on to wszystko zapłaci, ale i tak coś zrobię, bo po prostu muszę. Będzie jednak więcej niż $45 tys., bo pojawili się nagle ludzie gotowi na wsparcie. Sadzę więc nasiono i będziemy patrzeć, jak rośnie.

– Jak mówiłem, pora, abym zaczął dawać coś od siebie, a nie tylko ranił ludzi. Na końcu będzie pomoc.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Dzieci to jedno z najcenniejszych, co mamy na tej planecie. Widzę na świecie tyle zła i słabości. Tyle chciwości. Ludzie zabijają dla pieniędzy. Nie mogę na to patrzeć. Chcę zrobić coś odwrotnego.

– Wiecie, co najwspanialszego mogę zrobić w tej klatce? Zainspirować innych. To najwspanialsza rzecz, jaką mogę uczynić w tej klatce. Dać ludziom inspirację. Dlaczego? W pojedynkę gówno zdziałam. Moje $45 tysięcy nie znaczą nic pod kątem medycznym. Może jedna operacja. Ale jeśli uda mi się zainspirować ciebie i ciebie, i ciebie, i ciebie, wtedy wszystkie ograniczenia znikają. Wszystko nakręca się samo.

– Najwspanialszą rzeczą, jaką mogę zrobić, jest więc inspirowanie innych. Jestem to winny Bogu. Moja każda walka będzie oznaczać wyleczone dziecko.
Co zaś tyczy się planów sportowych, to Bryce’owi Mitchellowi marzy się oczywiście tytuł mistrzowski kategorii piórkowej, ale zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie wcześniej będzie musiał wygrać jeszcze jakieś pojedynki.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button