Yoel Romero znalazł nowego pracodawcę

Bezrobocie zwolnionego z UFC Yoela Romero nie trwało długo – Kubańczyk związał się właśnie z innym światowym gigantem.

Opuściwszy w zeszłym tygodniu szeregi UFC, czterokrotny pretendent do złota kategorii średniej Yoel Romero znalazł nową sportową przystań.

Jak nieoficjalnie poinformował dziennikarz Ariel Helwani, Żołnierz Boga doszedł do porozumienia w sprawie warunków kontraktu z Bellatorem. Nie złożył co prawda jeszcze podpisu pod umową, ale sprawa jest już przesądzona.

Pod sztandarem nowej organizacji zadebiutuje w 2021 roku w kategorii półciężkiej. Nie wiadomo jednak póki co, ani kiedy zawita do okrągłej klatki Bellatora, ani kto będzie jego przeciwnikiem na debiut.
Co ciekawe, ledwie kilka dni temu szerokim echem na światowej scenie MMA odbiły się doniesienia, wedle których w tym samym kierunku – z Bellatora do UFCpodążył inny znany – także z kowadeł w pięściach – zawodnik Anthony Johnson.

43-letni Żołnierz Boga przegrał trzy ostatnie walki, będąc zmuszonym uznać wyższość Israela Adesanyi, Paulo Costy i Roberta Whittakera w rewanżu. W glorii zwycięzcy był po raz ostatni widziany w lutym 2018 roku, nokautując Luke’a Rockholda.Na tronie kategorii półciężkiej Bellatora zasiada Vadim Nemkov, który niedawno zdetronizował Ryana Badera. Najpoważniejszymi kandydatami w rajdzie po usługi podopiecznego Fedora Emelianenki są mający za sobą udany debiut w organizacji – ubił Melvina ManhoefaCorey Anderson oraz łypiący w stronę drugiego pasa mistrz 185 funtów Gegard Mousasi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply