Yoel Romero potwierdza walkę o pas mistrzowski


Yoel Romero i Robert Whittaker staną do rewanżowego starcia podczas czerwcowej gali UFC 225 w Chicago, co właśnie potwierdził ten pierwszy.

Goszcząc w podcaście Joego Rogana, Yoel Romero potwierdził doniesienia sprzed kilku dni – swoją najbliższą walkę stoczy podczas zaplanowanej na 9 czerwca w Chicago gali UFC 225, a jego rywalem będzie ponownie mistrz Robert Whittaker.
Obaj zawodnicy skrzyżowali pięści w lipcu zeszłego roku podczas gali UFC 213. Kubańczyk wygrał dwie pierwsze rundy, dodatkowo mocno uszkadzając nogę Nowozelandczyka, ale przegrał trzy ostatnie rundy w i rezultacie cały pojedynek. Tymczasowy pas mistrzowski 185 funtów – bo takowy znalazł się wówczas na szali walki – przeszedł mu koło nosa.

Tego samego pasa nie udało mu się też zdobyć w ostatnim występie – demolce, jaką w lutym podczas gali UFC 221 zafundował Luke’owi Rockholdowi, zastępując właśnie kontuzjowanego Roberta Whittakera. Żołnierz Boga nie zmieścił się bowiem w wymaganym limicie wagowym, w rezultacie nie będąc uprawnionym do zdobycia tytułu.

Jak zapewnia, największą różnicę w rewanżu stanowić będzie jego przygotowanie kondycyjne.

*****

UFC Fight Night 127 – transmisja, rozpiska, informacje


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *