UFC

Yoel Romero, Kelvin Gastelum i Thiago Alves wśród ukaranych po UFC 205

Stanowa Komisja Sportowa w Nowym Jorku ukarała trzech zawodników po gali UFC 205 w Madison Square Garden.

UFC 205 – pierwsza gala amerykańskiego giganta w Nowym Jorku – zbiera swoje żniwo. Stanowa Komisja Sportowa w Nowym Jorku rozdaje kary na lewo i prawo. W ciągu niespełna dwóch tygodni od wydarzenia ukarała już trzech zawodników – Kelvina Gasteluma (6 miesięcy zawieszenia), Thiago Alvesa (3 miesiące) i Yoela Romero (2 miesiące).

Gastelum został ukarany 6-miesięcznym zawieszeniem za niestawienie się na oficjalnym ważeniu przed galą, na której miał zmierzyć się z Donaldem Cerrone. Zawodnik odwołał się jednak od decyzji, licząc na skrócenie/zniesienie kary – chciałby bowiem zmierzyć się z Timem Kennedym na grudniowej gali UFC 206 w Toronto.

Alvesa surowa ręka sprawiedliwości nowojorskich komisarzy dosięgła za niewypełnienie limitu wagowego – w walce przeciwko Jimowi Millerowi, która miała być jego debiutem w kategorii lekkiej, na wagę wniósł 162,5 funta. Zapowiedział jednak, że kolejne starcie również stoczy w limicie do 155 funtów.

Z kolei Romero, który najprawdopodobniej w kolejnej walce stanie do boju mistrzowskiego kategorii średniej z Michaelem Bispingiem, otrzymał 2-miesięczne zawieszenie za celebrację po spektakularnym nokaucie na Chrisie Weidmanie – a konkretnie za wyskoczenie z oktagonu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button