UFC

Yancy Medeiros ubił Ericka Silvę

Yancy Medeiros pokonał Ericka Silvę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie podczas gali UFC 212.

Yancy Medeiros (14-4) uciszył brazylijskich fanów w Rio de Janeiro podczas gali UFC 212, ubijając Ericka Silvę (19-8).
Pierwsza runda toczyła się w żwawym tempie, a obaj zawodnicy chętnie wymieniali się ciosami, nieszczególnie dbając o defensywę. Już na początku Medeiros posłał Silvę na chwilę na deski, trafiając go za uchem, ale w końcówce Brazylijczyk odwdzięczył mu się tym samym, usadzając Hawajczyka na deskach efektownym kolanem na głowę.

W międzyczasie natomiast Medeiros gustował w ciosach prostych, wieloma trafiając, podczas gdy Silva upodobał sobie soczyste kopnięcia okrężne i haki na korpus oraz przede wszystkim atomowe lowkingi, które sprawiały rywalowi sporo problemów.

W drugiej rundzie obaj od razu zabrali się ponownie do pracy, bez większych kalkulacji. Obaj mieli swoje momenty, ale ostatecznie to Medeiros ostrą kombinacją prawego i lewego sierpowych w półdystansie posłał próbującego kontrować Brazylijczyka na deski, następnie rzucając się za nim z kolejnymi uderzeniami. Silva próbował wstawać i wydawało się, że jest tego bliski, ale zainkasował kilka mocnych uderzeń i sędzia przerwał – prawdopodobnie nieco przedwcześnie – walkę.

Dla Medeirosa jest to drugie z rzędu zwycięstwo od czasu, gdy przeniósł się do kategorii półśredniej.

Z kolei Silva przegrywa trzecią z ostatnich czterech walk i jego dalsza kariera w UFC stoi pod znakiem zapytania.

*****

UFC 212 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button