Doping w MMAUFC

Yair Rodriguez zawieszony na 6 miesięcy przez USADA

Niewidziany w akcji od ponad roku Yair Rodriguez został zawieszony na pół roku przez Amerykańską Agencję Antydopingową.

Wyjaśniło się zagadkowe zniknięcie Yaira Rodrigueza i kolejne fiasko jego zestawienia z Zabitem Magomedsharipovem, o którym w nieszczególnie zawoalowany sposób w zeszłym tygodniu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Dagestańczyk.

Otóż, jak właśnie poinformowała Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA), Meksykanin został zawieszony na sześć miesięcy – ale nie za jakiekolwiek zabronione substancje. Powodem półrocznego zawieszenie jest naruszenie Polityki Antydopingowej poprzez trzykrotne w ciągu roku niepoinformowanie Agencji o miejscu swojego pobytu. Innymi słowy, kontrolerzy USADA trzykrotnie nie zastali Pantery w miejscu, w którym miał przebywać.

Zawieszenie 28-latka jest datowane na 8 września – wtedy po raz trzeci w 2020 roku nie dopilnował aktualizacji swojego miejsca pobytu, zostawiając kontrolerów Agencji z pustymi rękami. Oznacza to, że jego zawieszenie dobiegnie końca 8 marca 2021 roku – wtedy będzie mógł powrócić do oktagonu.
Wyjaśnia to też reakcję Dany White’a, który zapytany w zeszłym tygodniu o Yaira Rodrigueza, stwierdził lapidarnie – zadowolenia nie przejawiając! – iż przyszłość Pantery nie zależy od niego.

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu wagi piórkowej Meksykanin był ostatnio widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Jeremy’ego Stephensa.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button